Yazıcıoğlu'ndan Evren'e tepki

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Yazıcıoğlu, Evren'in “Kürtlere kardeş muamelesi yapmalıyız.Kaç senesi var bilmem ama Türkiye ilerde eyalet sistemine geçebilir” yönündeki sözlerine sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıcıoğlu, Evren'e, “Kimin mikrofonusunuz?” diye sordu.
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in “Kürtlere kardeş muamelesi yapmalıyız. Kaç senesi var bilmem ama Türkiye ilerde eyalet sistemine geçebilir” yönündeki sözlerine sert tepki gösterdi. Yazıcıoğlu, Evren'e, “Kimin mikrofonusunuz?” diye sordu.

BBP Lideri Yazıcıoğlu, parti genel merkezinde Sivas'tan gelen TCDD geçici işçilerini kabul etti.

Yazıcıoğlu, AKP iktidarının 2006 yılında 6 ay çalışmış geçici işçilere kadro verip 6 ayını dolduramayanlara vermemesini adaletsizlik olarak değerlendirdi. Bu uygulamayı yandaş kayırma olarak nitelendiren Yazıcıoğlu, bu adaletsizliği yapanlara seçimlerde insafsız rozetini takıp kapı kapı gezdireceklerini söyledi.

EVREN'E TEPKİ

Kenan Evren'in açıklamalarını da değerlendiren Yazıcıoğlu, Evren'e “Kimin mikrofonusunuz?” diye sordu. Evren'in yıllar önce 18 yaşındaki çocukları idam ederken ellerinin titremediğini söylediğini hatırlatan Yazıcıoğlu, “Şimdi nedense Evren'in elleri birilerine karşı titrek” yorumunu yaptı. Yazıcıoğlu, “Kimsiniz siz? Nereden çıkıyorsunuz? Hangi hakla konuşuyorsunuz? Burası babanızın çiftliği değil” dedi.

HÜKÜMETLER 28 ŞUBAT'IN ÜRÜNÜ

28 Şubat'ın yıldönümü ile ilgili de konuşan Yazıcıoğlu, Türkiye'de 28 Şubat'tan sonra iktidara gelen tüm hükümetlerin bu darbenin ürünü olduğunu savundu. Türkiye'de doğrudan yapılan ve modern darbelerle Hükümetlerin değiştiğini ancak iktidar algısının değişmediğini söyleyen Yazıcıoğlu, “Bugün ülke Irak'ın kuzeyinden gelen yeni tehdit dalgasıyla karşı karşıya kalmışsa bunda da 28 Şubat'ın rolü vardır” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious