Yazıcıoğlu'ndan İsrail'a yaptırım çağrısı

Yazıcıoğlu'ndan İsrail'a yaptırım çağrısı.10792
  • Giriş : 30.12.2008 / 13:15:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Türkiye'nin İsrail'e yönelik net, anlaşılabilir bir şekilde yaptırım ortaya koyması gerektiğini'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, parti genel merkezinde Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği (ESKAD) KKTC Girne Şubesi yöneticilerini kabul etti.

Dernek yöneticileri, Kıbrıs'ta okuyan öğrencilerin sorunları hakkında bilgi verdi ve Yazıcıoğlu'nu Kıbrıs'a davet etti.

Kıbrıs'ın 2 toplumlu ve iki kesimli olduğunu, 1974 öncesine dönülmeyeceğinin bütün dünyaya net ve açık bir şekilde ifade edilmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcıoğlu, iki toplumlu olmanın karşıtlık anlamına gelmeyeceğini belirtti.

Yazıcıoğlu, Kıbrıs'ta okuyan öğrencileri, sorunları çözmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.

Yazıcıoğlu, bir gazetecinin, ''Başbakan Erdoğan'ın, İsrail'in saldırılarıyla ilgili gerçekleştireceği Orta Doğu gezisini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna, şu yanıtı verdi:

''Türkiye, süratle inisiyatif almalı ve bu inisiyatifini başta Orta Doğu olmak üzere dünya çapında genişletmelidir. Türkiye, önce İsrail'e yönelik net, anlaşılabilir bir şekilde yaptırım ortaya koymalı. Başta Orta Doğu olmak üzere bütün uluslararası kurum ve kuruluşları İsrail'e karşı harekete geçirmelidir.

Bu gezinin de katkı sağlayacağına inanıyorum. Netice itibarıyla sonuç ne olursa olsun Türkiye'nin inisiyatif alması ve inisiyatifi elinde tutması gerekiyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*