Yazıcıoğlu'ndan kandil mesajı

  • Giriş : 08.10.2007 / 13:14:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Kuran-ı Kerim'in indirildiği Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefretin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim.

Unutmayalım ki; özellikle bu gecede Allah tevbelerimizi kabul edecektir. Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Kadir Gecesi'nde dualarımızdan insanlığın huzuru, sevgi ve kardeşliğin sağlanması ve devamı için bizlere daha fazla güç, iman vermesi için yakaralım. Yalnız kendi sevdiğimiz insanların değil, bütün insanların sevgiye layık olduğunu hatırlayarak sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için de yardım dileyelim.

Dünya insanlığı batı felsefesinin kin, kavga, fuhuş ve uyuşturucu ağlarına takıldı. Bu sebeple, dünyada savaşlar ve acılar bitmiyor. Bu vesileyle, içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesini temenni ediyor, başta Irak, Filistin, Lübnan, Çeçenistan, Karabbağ ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın birçok yerinde soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulmün son bulmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, yurt dışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarla İslam aleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ederek, bu müstesna gecede yapacağımız dua ve yakarışların bütün insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."


SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious