Yazıcıoğlu'ndan TSK'ya tam not

Yazıcıoğlu'ndan TSK'ya tam not.10686
  • Giriş : 02.03.2008 / 10:54:00

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, TSK'nın Kuzey Irak'taki kara harekatına ilişkin, ''Bu operasyon, TSK'nın ve güvenlik güçlerimizin teknik donanımını, yüksek vurucu gücünü ve savaş kabiliyetini ortaya çıkarmıştır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, partisinin Beykoz İlçe Teşkilatının organize ettiği ve ''Gözyaşı Geceleri'' adlı grubun sahnelediği ''Üç Aşk-Çanakkale Geçilmez'' adlı oyunu izledi.

Oyunun sahnelenmesinden önce AA muhabirine açıklama yapan Yazıcıoğlu, çetin doğa şartlarına rağmen TSK'nın yaptığı kara operasyonundan Türk milletinin gurur duyduğunu söyledi.

''TSK'nın operasyonu başarıyla gerçekleştirdiğini, ancak harekat sürecinin kamuoyu oluşturma ve psikolojik açıdan yönetilemediğini'' ifade eden Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Bu operasyon, TSK'nın ve güvenlik güçlerimizin teknik donanımını, yüksek vurucu gücünü ve savaş kabiliyetini ortaya çıkarmıştır. Operasyonun ortaya koyduğu yüksek başarıya karşın geri çekilme sırasında kamuoyuna iyi bir imaj verilememiştir. Sanki Türkiye Cumhuriyeti tamamen başkalarının inisiyatifinde ve kontrolünde hareket ediyor imajı oluşmuştur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious