Yazıcıoğlu'nu yakın takibe almışlar!

Yazıcıoğlu'nu yakın takibe almışlar!.11728
  • Giriş : 07.04.2009 / 21:37:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:05:57

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ergenekoncular tarafından yakın takibe alındığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddinamedeki bilgilerde örgüt elemanlarının Muhsin Yazıcıoğlu'nun bazı gazeteci ve aydınlarla yapmayı planladığı görüşmeden rahatsız oldukları görülüyor. İşte Ergenekon sanıklarının Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili şok ifadeleri.

Büyük Birlik partisi genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun suikasta uğradığı yönündeki şüpheleri artıran gelişmelere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Birçok provokasyonu ortaya çıkaran, karanlık güçlerin oyununa alet olmayan Muhsin Yazıcıoğlu'nun anti demokratik girişimler karşısındaki sağ duyulu tavrı ve dirayetli duruşu Ergenekoncular arasında da rahatsızlığa sebep olmuş.

IFrame

Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatından önce bir çok gazeteci ve aydınla bir araya gelmek için yaptığı temasların Ergenekoncular tarafından yakın takibe alındığı ortaya çıktı. Ergenekon soruşturmasının 2. iddianamesinde yer alan Erol Mütercimler ile Gülcan F. arasındaki telefon görülmesinde Muhsin Yazıcıoğlu'nun bu girişiminden duyulan rahatsızlık açık bir şekilde dile getiriliyor.

GÜLCAN F:
ADAM DİYOR Kİ ŞEYİ ZİYARET ETMİŞ İÇİŞLERİ BAKANI BEŞİR ATALAY'I VE AYNI ZAMANDA O GİRERKEN ETYEN MAHÇUPYAN'DA BEŞİR ATALAY'IN MAKAMINDAN ÇIKIYORMUŞ.

EROL MÜTERCİMLER:
MUHTEŞEM.

GÜLCAN F.:
O DA KAYGILARINI SÖYLEMİŞ OLABİLİR DİYO. YA ETİEN'İ YA BU BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ LİDERİNİ ÇAĞIRALIM MI Bİ HABERİ OLSUN.

ROL MÜTERCİMLER:
ÇAĞIRALIM

Erol Mütercimler ile Gülcan F arasındaki konuşmadan Yazıcıoğlu'nun yapacağı toplantıdan ve bir araya geleceği isimlerden Ergenekon'un haberi olduğu anlaşılıyor. Konuşmanın ilerleyen bölümlerinde ise gelişmelerden duyulan rahatsızlık ''siyasi suikastlerin başlayacağı'' şeklinde ifade ediliyor.

GÜLCAN F.:
MÜTHİŞ BİR ŞEY VAR ORDA

EROL MÜTERCİMLER:
ÇAĞIRALIM

GÜLCAN F.:
BİR SİYASİ CİNAYETLER ÇIKACAK

EROL MÜTERCİMLER:
HI HI ÇAĞIRALIM ABİ

GÜLCAN F.:
BEN SİZİ ONUN İÇİN ARADIM ONUN ÜZERİNDE ÇALIŞAYIM

Bu konuşmadan yaklaşık on ay sonra, birçok gazeteci ve aydınla bir araya geleceği toplantıya kısa bir süre kala Yazıcıoğlu, içinde bulunduğu Helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

İddianamede, Ergenekon'un Siyasi partilerin yeniden yapılandırılması ve kontrol altına alınması çalışmaları doğrultusunda, Kontrol altına alamadıkları Siyasi parti liderlerini tasfiye etme ya da suikastla ortadan kaldırma yoluna gittikleri belirtiliyor.

Ergenekon'un Büyük Birlik Partisini kontrol etme girişimleri de 2. iddianamede yer alıyor. Ancak Veli Küçük ile Sedat Peker arasındaki telefon görüşmesinde Muhsin Yazıcıoğlu'nun, bu girişimleri engellediği anlaşılıyor.

VELİ KÜÇÜK:
ŞİMDİ BİZ BİR ÇALIŞMANIN İÇİNE GİRDİK. ÜMİT'LEN DEVAMLI GÖRÜŞÜYORUZ. BEN İŞTE BAK AÇIK SÖYLİYEYİM GÖNLÜMDEN GEÇEN NEYDİ BİLİYOR MUSUN? GÖNLÜMDEN GEÇEN MUHSİN'Dİ. MUHSİN'İN KENDİSİ İÇİN DEMİYORUM. PARTİSİ İÇİN.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*