Yazıcıoğlu'nun naaşı dağdan indirildi

Yazıcıoğlu'nun naaşı dağdan indirildi.11877
  • Giriş : 28.03.2009 / 15:01:00
  • Güncelleme : 28.03.2009 / 15:13:13

Helikopterin enkazının bulunduğu bölgede ulaşılan cesetler, Skorsky helikopterle Kızılöz köyüne getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun aralarında bulunduğu 6 cenaze, helikopterle Kızılöz köyünden Kahramanmaraş'a götürüldü.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 6 kişiyi taşırken Döngel köyü yakınlarında bulunan Kanlıçukur mevkisine düşen helikopterin enkazına ulaşan ekipler, burada bulunan 6 cesedi Kızılöz köyüne getirdi.

Askeri yetkililer, BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu cenazeleri, burada kimlik tespiti için yakınlarına gösterdi. Yazıcıoğlu'nun cenazesinin kimlik tespitini ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu yaptı.

Yapılan kimlik tespitinin ardından 6 cenazenin taşındığı helikopter, Kahramanmaraş'a gitmek üzere Kızılöz köyünden ayrıldı.

Bu arada, cenazeleri taşıyan helikopterin köye indiği sırada, Yazıcıoğlu'nun da cesedinin geldiğini öğrenen akrabaları ve partililer helikoptere ulaşmaya çalıştı. Helikopterin olduğu bölgeyi güvenlik çemberine alan askerle yakınları ve partililer arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Yazıcıoğlu'nun bazı yakınlarının sinir krizi geçirdiği görüldü.

Öte yandan, Kızılöz köyünde bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın açıklama yapacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*