Yazıcıoğlu'nun öldüğü biliniyormuş

Yazıcıoğlu'nun öldüğü biliniyormuş.11712
  • Giriş : 06.04.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 05.04.2009 / 23:23:28

BBP MKYK üyesi de olan Kemal Yavuz, 'Başkan'ın ilk anda yaşamını yitirdiğini parti yöneticileri biliyordu' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Keş Dağı'ndaki helikopter kazasında, anında yaşamını yitirdiği ve bu bilgiyi bazı parti yöneticileri ile kriz masası ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bildiği belirtildi.

BBP MKYK üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, Milliyet'e yaptığı aaçıklamada, kazada hayatını kaybeden İHA muhabiri İsmail Güneş'le son konuşan kişi olduğunu ve aldığı bilgilerin enkazın bulunmasında önemli veri oluşturduğunu söyledi. Yavuz, “Güneş'in, 'Dağın zirvesine yakın meyilli yerdeyiz' lafı üzerine arama çalışmalarını dağın zirvesine kaydırdık” dedi.

Yavuz, “Güneş, Yazıcıoğlu'nun öldüğünü kesin olarak teyid ediyor. Bunu neden geç açıkladınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Başkanın kaza sırasında öldüğü haberini hemen açıklamak, aileye bildirmek ters geldi. 'Başkan öldü' diye infial koparmanın anlamı yoktu. Ama bilmesi gerekenler, biliyordu. Ben Parti Genel Sekreteri'ne söyledim. Sonra Kahramanmaraş'taki kriz merkezine söyledim. Başbakan da ikinci gün geldiğinde öğrendi. Yetkililer bu konuşmayı biliyordu.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*