Yazıcıoğlu'nun ölüm sebebi belli oldu

Yazıcıoğlu'nun ölüm sebebi belli oldu.11712
  • Giriş : 07.04.2009 / 05:20:00
  • Güncelleme : 06.04.2009 / 23:39:06

BBP avukatı Yavuz'un "Başkan'ın ilk anda hayatını yitirdiğini parti yöneticileri biliyordu." demesi tepki çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, ölüm haberinin geciktirilmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Kemal Yavuz'un telefon görüşmesinde İHA muhabiri İsmail Güneş'in kendisine "Başkan parçalandı, öldü." dediğine işaret eden Şanverdi, ancak bu iddianın da doğru olmadığını bildirdi.

Şanverdi, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun iki ayağının kırıldığını ve kendilerine iç kanamadan öldüğünün söylendiğini belirtti. Şanverdi, "Genel Başkan'ımız parçalanmadı. Hatta suratında bir çizik dahi yoktu. Bunu teşhis sırasında Kemal Bey de gördü." dedi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili ortalıkta çok iddia dolaşırken, BBP Genel Başkan Yardımcısı Şanverdi, partililerden genel başkan yardımcılarının dışında yapılan açıklamalara kimsenin itibar etmemesini istedi. Ölüm haberinin ne aileden, ne de kamuoyundan saklandığını anlatan Şanverdi, "Cesedi almadan öldü diyemezsiniz. Kanunen, hukuken, mantıken de öyledir. Teşhis sırasında Genel Başkan'ımızın eşi de vardı, ben de vardım, Kemal Bey de vardı. Kemal Bey'in gördükten sonra 'Bu adam başkasından bahsediyormuş' demesi gerekirdi. Cesette bir parçalanma söz konusu değil." diye konuştu.

Kazadan sonra "Suikast yapıldı, sabotaj düzenlendi" iddialarının da ortaya atıldığına işaret eden Şanverdi, bütün ihtimallere eşit mesafede olduklarını vurguladı. Kazanın tüm yönleriyle araştırıldığını dile getirdi. Şanverdi, kazanın araştırılması için Almanya ve Amerika'dan istenen iki ekibin bugün ya da yarın Türkiye'de olacağını sözlerine ekledi.

Meclis, araştırma komisyonu kuruyor

Bu arada Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopterin düşmesinin ardından AK Parti, CHP ve MHP tarafından verilen araştırma önergeleri, bu hafta Meclis'te ele alınacak. Üzücü olayın ardından Başbakan Tayyip Erdoğan, kazanın araştırılacağını söylemişti. Erdoğan, "Bu müessif kazanın öncesi ve sonrasıyla ilgili tüm aşamaların, varsa ihmal ve eksikliklerin ayrıntılı olarak araştırılması için talimat verdik." demişti. Meclis Genel Kurulu, 8 Mart Çarşamba günü iktidar ve muhalefetin araştırma önergelerini birleştirerek görüşecek. Gruplar mutabakata varırsa Yazıcıoğlu'nun ölümünü araştırmak üzere bir araştırma komisyonu kurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*