Yazıcıoğlu'nun oy kullanacağı sandık

Yazıcıoğlu'nun oy kullanacağı sandık.14226
  • Giriş : 29.03.2009 / 12:21:00

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu'nun oy kullanacağı sandığa sevenleri güller bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

25 Mart'ta BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile beraberindekileri taşıyan helikopter Kahramanmaraşta düşmüş, 47 saat boyunca düşen helikopterin enkazına ulaşılamamıştı. Daha sonra köylüler tarafından helikopterin enkazı bulunmuş, BBP Genel Başkanı Yazıcoğlu ile beraberindeki 4 kişinin hayatını kaybettiği öğrenilmişti.

Helikopterde bulunan İHA Muhabiri İsmail Güneş'i arama çalışmaları devam ederken, kazada hayatını kaybedenlerin memleketi Sivas'ta seçim günü matem havasında geçiyor.

BBP Lideri Yazıcıoğlu, elim kazada hayatını yitirmemiş olsaydı bugün Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan Hacı Mustafa Sabancı Lisesi'nde oy kullanmak için 2187 numaralı sandığa gidecekti.

Sandığın bulunduğu sınıfın girişine asılan listede BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kızı Firuze Yazıcıoğlu ile yiğenleri Halit ve Bilge Yazıcıoğlu'nun isimleri bulunuyor.

Yazıcıoğlu'nun Sivas'ta yaşayan annesi Fidan Yazıcıoğlu'nun ise seçim kaydının Şarkışla'da olduğu öğrenildi. Oy kullanmak için listeyi kontrol eden vatandaşlar lisetede Yazıcıoğlu'nun ismini görünce duygusal anlar yaşıyor.

Yazıcıoğlu ile aynı sandıkta oy kullanacağını öğrenenen Ahmet Kurt ise oyunu kullanmak için geldiği sandığın başına gül bıraktı.

Aynı sandıkta oy kullanacağını duyduğu andan itibaren duygulandığını söyleyen Kurt, "Sivas için çok emeği olmuştur, ona bir vefa borcumuzu ödemek için sandığa gül bıraktım. Şuanda onunda burada olup oy kullandıktan sonra onu tebrik edip tokalaşmak isterdim" dedi.

Öte yandan BBP Sivas Merkez İlçe teşkilatı da Yazıcıoğlu'nun oy kullanacağı sandığın başına gelerek karanfil bıraktı. Partililer, karanfil yanı sıra Yazıcıoğlu'nun fotoğrafının ve 'Sizi unutmayacağız' yazısının bulunduğu posteri de sandığın üzerine bırakmak isteyince salon görevlileri tarafından engellendiler. Bir süre karanfil ile poster sandığın üstünde yer alırken partililer daha sonra posteri alarak okuldan ayrıldı.

Öte yandan BBP Sivas Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp ise oyunu Yenişehir Lisesi'nde kullandı.

Konuşmakta zorlanan ve gözyaşlarına hakim olamayan Ürgüp, bu seçim bizim BBP Lideri Yazıcıoğlu son mitinginde 'Platonik aşkım Sivas'ı bu seçimde bana verin' diye Sivas halkından oy istemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*