Yazıcıoğlu'nun terörle mücadele planı

Yazıcıoğlu'nun terörle mücadele planı.12872
  • Giriş : 09.10.2008 / 22:51:00

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, terörle mücadele için gereken yasaların demokratik sistem daraltılmadan çıkarılması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sheraton Oteli'nde düzenlenen Suudi Arabistan Milli Günü resepsiyonuna katılan Muhsin Yazıcıoğlu, Olağanüstü Hal tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Olağanüstü Hal kavramının kullanılmasını şık bulmadığını ifade eden Yazıcıoğlu, "Terör sadece Güneydoğu Anadolu'da değil İstanbul'da da oluyor. Türkiye'nin her köşesini olağan hale getirmemiz lazım." dedi. Emniyet güçlerinin elini kolunu bağlayan yasaların düzeltilmesi gerektiğini ifade eden BBP lideri, demokratik sistemi daraltmadan terörle mücadele için gerekli yasaların çıkmasını desteklediklerini belirtti.

"Terörle mücadele için kapsamlı bir kara harekâtından yanayım" diyen Yazıcıoğlu, coğrafi şartlar nedeniyle savunulması zor sınır bölgelerinde güvenlik alanlarının oluşturulmasını da meşru bir hak olarak değerlendirdi.

Bu arada, resepsiyona katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı'ndan sonra gereken açıklamanın yapıldığını belirterek, toplantıya salı günü aynı kadro ile devam edileceğini belirtmekle yetindi.

Suudi Arabistan Büyükelçisi Muhammed El Hüseyni'nin ev sahipliğindeki programa katılanlar arasında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt ve eşi Ferda Paksüt ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*