Yazıcoğlu, Erdoğan-Papa görüşmesini eleştirdi

Yazıcoğlu, Erdoğan-Papa görüşmesini eleştirdi.7239
  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Papa 16. Benedict ile havaalanında yaptığı görüşmeyi eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Alperen Ocağı Genel Merkezi'nin açılışını yaptı. Burada bir konuşma yapan Yazıcıoğlu, Türk gençliğinin yabancı kültür ve fikirlerin saldırısı ile karşı karşıya olduğunu vurguladı. Uyuşturucunun ortaokula kadar indiğini belirten Yazıcıoğlu, "Sokaklar kapkaçtan, gasptan yürünemez duruma geldi. Gençliğimizde büyük bir ahlaki çöküntü, dejenerasyon görmekteyiz. Türk gençliğini uyuşturucunun, fuhuşun, ahlaki yozlaşmanın, terörün, şiddetin kollarından alacak; onları Türk tarihinin sevgi medeniyeti ile oluşturduğu kültür ve değerlerimizle donatacağız. Kin, nefret, kavga, şiddet girdabından Türk gençliğini çıkartıp; sevgi medeniyetinin şevkatli kollarına atacağız." diye konuştu.

Alperen Ocağının, Türkiye'nin her köşesinde gençliğin sorunlarına çözüm üretmeye çalışacağını kaydeden Yazıcıoğlu, " Uyuşturucu ile mücadele, ahlaksızlıkla mücadale, bölücülükle mücadele Alperen gençliğin önemli meseleleri arasında olacak." ifadesini kullandı.

"NE SİZ ORDUSUNUZ NE BEN KOMUTAN"

Konuşması sırasında atılan "İşte Ordu, işte komutan" sloganlarını, "Ne siz ordusunuz, ne ben komutan" sözleriyle engelleyen Yazıcıoğlu, "Burada Türk gençliğinin meselelerini kucaklayan, o meseleleri sırtında taşıyacak olan kendisini devletinin bekası, milletinin birliği, vatanın bütünlüğü, cumhuriyet, demokrasi, bayrak, ezan gibi değerlere adamış ve bu yolda her şeyini feda etmeye hazır alperen bir gençliğe hitap ediyorum" dedi.

Yazıcıoğlu kendisini dinleyen gençlere, "Şiddetten yana olmayacaksınız. Silahınız fikirleriniz olacak. Asla şiddete yer yok. Asla şiddetle, terörle fikirlerimizi kabul ettirmeye çalışmayacağız. Savunmamız da mücadelemiz de fikirlerimizle olacak." diye seslendi.

Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyareti öncesinde Alperen Ocağı'ndan gençlerin Ayasofya'da kıldığı namazı hatırlatan Yazıcıoğlu, "Ayasofya'da Müslüman Türk milletinin hassasiyetlerini gündeme getirdiniz, Ayasofya'nın milli kimliğini vurguladınız" şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Papa 16. Benedict ile havaalanında yaptığı görüşmeyi de eleştiren Yazıcıoğlu şöyle devam etti: "Papa geliyor diye önce saklambaç oynadılar, sağa sola kaçıştılar -aman bu işe bulaşmayalım, tabanımız ile ters düşmeyelim- diye. Sonra zılgıtı nereden yedilerse, nereden tepki gördülerse koşa koşa gittiler havaalanında karşıladılar ve havaalanında sirtaki oynadılar."

Yazıcoğlu'nun Ayasofya'daki eylem için Erdoğan'ın marjinal ifadesini kullandığını hatırlatması üzerine, yuhalamalar yükseldi. Yazıcıoğlu'nun yuhalamaları engellemesi üzerine grup, "Marjinal Tayyip" sloganları attı.

Konuşmasına devam eden Yazıcıoğlu, "Zamanında zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın diye konuşmalar yapan siz değil miydiniz? Zamanında Ayasofya'yı ibadete açacağız diyen siz değil miydiniz?" diye sordu.

Yazıcoğlu şunları dile getirdi: "Ne olduki, önce Katalik Papaz geliyor diye sağ sola saklanıyorsun, arkasından nereden zılgıt yediysen koşup gidip karşılıyorsun; sonra da dönüyorsun Türk milletinin hissiyatına tercüme olan Ayasofya'nın kimliğini ifade etmek isteyen bu hassas idealist gençliğe marjinal diyorsun. Buradan - hadi oradan - diyorum; -hadi hadi-. Asıl marjinal sizsiniz. Muhalefetinizde, iktidarınızda her dönemde farklı farklı konuşan ve davranan sizlersiniz. Rüzgar gülü gibisiniz. Rüzgar ne taraftan esiyorsa o tarafa gidiyorsunuz. Salkım söğütler gibisiniz. Hep aşağıya doğru eğiliyorsunuz"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious