Yazılı medyada yer almak isteyen aleviler, Vatan'ı aldı

Yazılı medyada yer almak isteyen aleviler, Vatan'ı aldı.6975
  • Giriş : 02.10.2007 / 22:06:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:23:38

Yazılı medyada yer almak isteyen alevi cemaati, Vatan gazetesini satın aldı. Vatan'ın yeni yazarları bile belli.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alevi cemaati uzun süredir medyada etkin olmanın yollarını arıyordu. En sonunda klip yayınlayan yerel formatlı televizyonlarla bunu başaramayacaklarını anlayıp ellerini ceplerine attılar.

Ancak ortaya ulusal yayın yapan etkin bir televizyon kanalını satın alacak kadar para konamadığı için şimdilik büyük sayılabilecek bir gazetenin peşine düştüler. Bu gazete; Vatan'dan başkası değil. Bu girişimin başında ülkenin en büyük suni deri ithalatçılarından biri var. Söylenene göre ünlü bir işadamı da ona destek veriyor.

Aslında anlaşma sağlandı gibi. Aydın Doğan ile de el sıkışan grup, bundan sonra Vatan Gazetesi'ni almalarının önünde hiçbir engel kalmadığı görüşünde. Yine de imzaların atılmasını beklemek lazım! Gelen haberlere bakılırsa gazeteyi alacak olan işadamı, birkaç isim dışında tüm yazarları değiştirmeyi planlıyor. Bu noktada ona danışmanlık yapan önemli bir isim var. Alevi kökenli bir milletvekili bu! Zafer Mutlu'nun yeni patronlarla çalışmak yerine Milliyet'e gidebileceği konuşuluyor. Son detayların konuşulacağı akşam yemeği bu hafta gerçekleşecek. Yani neyin ne olacağı üç beş güne kalmaz belli olur.

Bu da bonservisi elinde olan yazar takımı

Yeni anayasa tartışmaları devam ederken önce Hürriyet yazarı Özdemir İnce ardından Cengiz Çandar birer takım kurarak mahallelerin ilk 11'lerini ilan ettiler. Son olarak cafesiyaset.com adlı internet sitesi İslamcı yazarlardan bir 11 kurdu. Doğrusunu söylemek gerekirse şu ana kadar medyada kurulan üç takımın oyuncuları da birbirinden usta ve etkili kalemler. Ancak unutulmaması gereken bir kesim daha var; bonservisi elinde olanlar.

Yeni takım kuracak ya da takımlarını takviye edeceklere küçük bir katkımız olsun istedik. Aşağıdaki isim ve bilgiler işinize yarayabilir belki! İşte bonservisi elinde, takım arayan yazarlar:

Ahmet Hakan; Son zamanlardaki popülerliğine rağmen şu ana kadar taliplisi çıkmadı. Oysa ne kadar kıvrak olduğu herkesin malumu. Her iki tarafta da oynayabilmek gibi bir meziyete(!) sahip.

Engin Ardıç; Tribününü düşünen takım Engin Ardıç'ı kaçırmamalı! Coşkulu taraftar için böyle bir ateşleyiciye ihtiyaç var. Üslup ve jargon açısından amigoları yönlendirmeye de müsait. Bir taşla iki kuş diye ben buna derim.

Ahmet Çakar; Kurulan takımların hiçbirinde spor yazarı yok. Bu büyük bir eksilik. İlgi alanları farklı olsa da onların da bu mahallede yaşadıklarını unutmamak lazım. Laf üretmek, polemik yaratmak ve hazır cevaplıkta üstüne yok. Ahmet Çakar da bonservisi elinde olanlardan...

Selahattin Sadıkoğlu; Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni olan Selahattin Ağabey her takımda mutlaka olması gereken bir stoper. Bakın, müdahalesiyle yazı burada nasıl da son buldu!

Erhan Çelik

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious