YDK toplantısı başlıyor

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı Yatırım Danışma Konseyi toplantısı İstanbul'da başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yatırımların önündeki engellerin azaltılması ve Türkiye'nin uluslararası alanda yatırım yeri olarak imajının güçlendirilmesi ve yatırım ortamının iyileştirilmesi alanında hükümet tarafından yapılan çalışmalara uluslararası bir bakış açısı kazandırılması amacıyla Türk hükümeti ve Dünya Bankası işbirliğiyle ve dünyanın önde gelen çok uluslu şirket yöneticilerinin katılımıyla oluşturulan YDK bugün 3'üncü kez toplanıyor.

Conrad Otel'de gerçekleştirilecek toplantı programa göre 09:30'da Başbakan Erdoğan'ın açılış konuşması ile başlayacak. Erdoğan'ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam edecek.

Konsey toplantısı yuvarlak masa oturumu halinde yapılacak. Bu toplantıda YDK üyeleri Erdoğan ve Ali Babacan'a görüşlerini aktaracak. YDK üyeleri, bir yıl içerisinde yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda Türkiye'de yapılan çalışmaların diğer ülkelerdeki benzer çalışmalarla karşılaştırmasını yapacak. Ayrıca bir yıl içerisinde Türkiye'de yatırım ortamının iyileştirilmesi için atılması gereken somut adımlara değinilecek.

TÜSİAD'ın vereceği öğle yemeğinin ardından Konsey Toplantısı devam edecek. Toplantı sonuç bildirisinin hazırlanmasının ardından Başbakan Erdoğan ile YDK üyeleri basın mensuplarının karşısına geçecek.

Toplantıya Başbakan Erdoğan, Ali Babacan'ın yanı sıra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Şaban Erdikler, IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Dünya Bankası Bölgesel Başkan Yardımcısı Shigeo Katsu, Avrupa Yatırım Bankası Başkanı Philippe Maystadt, Alshaya Grubu CEO'su Muhammed Alshaya, American İnternational Başkan Yardımcısı Jacop A.Frenkel, BNP Baribas Yönetim Kurulu Başkanı Jacques de Larosiere, Cisco System İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Charles Giancarlo, Citigroup CEO'su Michael Klein, Corus Group CEO'su Philippe Varin, Eldorado Gold Corp. Başkanı Paul Wright, Fiat CEO'su Paolo Monferino, Ford Motor Company Başkanı John Fleming, Groupe Danone Başkan Yardımcısı Jacques Vincent, Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı Joong Geol Kim, Indesit CEO'su Marco Milani, Iscar Yönetim Kurulu onursal Başkanı Stef Wertheimer, Metro Group Yönetim Kurulu Başkanı Hans Joachim Koerber, Mitsui Danışmanı Yasuo Hayashi, Nortel Networks Corporation Başkanı Darryl Edwards, Siemens Kurumsal İcra Komitesi Johannes Feldmayer, Toyota Motor Corporation Yönetim Kurulu Üyesi Yoshimasa Ishil, Unilever Grup Başkan Yardımcısı Diego Bevilacqua katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious