Yedek subaylara önemli açıklama!

Yedek subaylara önemli açıklama!.28695
  • Giriş : 24.06.2008 / 13:18:00

Milli Savunma Bakanlığı, Ağustos 2008 yedek subay celbinde adayların test ve mülakatlarının 25 gün süreceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, 323. Dönem olarak, Ağustos 2008 yedek subay celbinde sevke tabi yedek subay aday adaylarının test ve mülakatlarının, 1-25 Ağustos 2008 tarihleri arasında 25 gün süreyle devam edeceği belirtildi.

Bu dönemde sevke tabi olan yedek subay aday adaylarının, 1-31 Temmuz 2008 tarihleri arasında bulundukları yere en yakın askerlik şubesinden sevk evraklarını alacakları ifade edilen açıklamada, bu yasal süre içerisinde askerlik şubesinden sevk evrakını almayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, 3 Ağustos 2008 günü mesai bitimine kadar test ve mülakata katılmayanların bakaya işlemine tabi tutulacakları bildirildi.

Açıklamada, 31 Temmuz 2008 tarihine kadar sevk evrakını almayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, 3 Ağustos 2008 günü mesai bitimine kadar test ve mülakata katılmayanların sevki için, bu dönemdeki test ve mülakat faaliyetlerinin, 4-25 Ağustos 2008 tarihleri arasında Ankara Mamak'taki MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda devam edeceği kaydedildi.

Bu durumdaki yedek subay aday adaylarının, söz konusu tarihlerde bulundukları yerdeki askerlik şubesine müracaat etmeleri halinde sevk evrakını alabilecekleri ifade edilen açıklamada, buna rağmen belirtilen tarihler arasında sevk evrakını alarak test ve mülakata katılmayanlar hakkında ise, ikinci kez bakaya işlemi yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, “1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu'nun 63. maddesinde, bakayaların hapis cezası ile cezalandırılmaları öngörüldüğünden, sevke tabi yükümlülerin herhangi bir hak kaybına uğramamaları için, öncelikle yukarıda belirtilen yasal süre içerisinde en yakın askerlik şubesinden sevk belgelerini almaları, mazereti olanların ise mazeretinin bitiminde askerlik şubelerine başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir” denildi.

Sevke tabi yedek subay adayları konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi “www.asal.msb.gov.tr” internet adresinin ana sayfasında bulunan tebliğ niteliğindeki TRT duyurusu metninden edinebilecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious