Yedi yeni film gösterimde

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Bu hafta yedi yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'300 Spartalı'

Zack Snyder'ın yönettiği filmde Gerard Butler, Lena Headey, Dominic West rol alıyor.

Sin City”nin yaratıcısı çizgi romancı Frank Miller’ın çalışmasından esinlenilen '300 Spartalı', tarihin en büyük savaşlarından birini veren Spartalıların tutku, cesaret, özgürlük ve fedakarlığının destansı hikayesini anlatıyor.

'Rocky Balboa'

Sylvester Stallone'nin yönettiği ve rol aldığı filmde Burt Young ve Milo Ventimiglia da rol alıyor.

Rocky Balboa, restoranındaki müşterilerine eski hikâyelerini anlatarak yaşamaktadır. Kalbinin derinliklerinde ise hâlâ aynı adam, hâla bir savaşçıdır. Bir bilgisayar simülasyonu Rocky ile yeni şampiyon Mason’ı karşı karşıya getirir.

Mason’ın menajeri bunu bir fırsat olarak görür ve gerçek bir maç yapmak ister. Vücudu değişse de kalbi daha da güçlenmiş olan Rocky, kendini sevdiklerine tekrar kanıtlamak için eline geçen bu şansı değerlendirebilmek için çalışmalara başlar.

'Mutluluk'

Abdullah Oğuz'un yönettiği filmde Özgü Namal, Murat Han, Talat Bulut rol alıyor.

Dram türündeki film, Meryem’in perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunmasıyla başlar. Ailesi kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal’e verilir. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal’in yolları, Profesör İrfan Kurudal’la kesişir.

'Terabithia Köprüsü'

Gabor Csupo'nun yönettiği filmde Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel rol alıyor.

Tüm zamanların en çok sevilen aynı adlı çocuk romanından uyarlanan filmin başlangıcında önce okulunun en hızlı koşan çocuğu olmayı kafasına koyan 11 yaşındaki Jess Aarons’u tanırız. Ancak Jess’in yaşadığı orman kasabasına yeni taşınan Leslie Burke adlı bir kız sadece erkek çocuklara açık olan yarışa sürpriz şekilde katılır ve Jess dahil tüm öğrencileri geride bırakarak birinci olur.

Jess başlangıçta bu sarışın kıza büyük kızgınlık duyar. Ancak ikisi arasında hızlı bir arkadaşlık gelişecektir.

'Otostopçu'

Dave Meyers'ın yönettiği filmde Sean Bean, Sophia Bush, Zachary Knighton rol alıyor.

Üniversite öğrencisi iki sevgili, Grace Andrews ve Jim Halsey sömestr tatilinde 1970 model Oldsmobile 442 ile heyecanlı bir seyahate çıkmaya karar verirler. Ancak bu eğlenceli ve heyecanlı seyahat, gizemli otostopçu John Ryder’ı arabalarına almalarıyla korkunç bir kabusa dönüşecektir.

'Umut Adası'

Mustafa Kara'nın yönettiği filmde Halef Tiken, Gürkan Tavukçuoğlu, Arzu Yanardağ rol alıyor

Farklı sınıf ve kültürdeki çoğunluğu genç insanlar, yaşama başka bir yerden yeniden başlamak için İngiltere’ye doğru umut yolculuğuna çıkar.

Kimi işlediği bir suçtan kaçar, kiminin hayali zengin olmaktır, kimi çocuğuna daha rahat bir gelecek sunmak ister, kimi yeni lisan öğrenmek ve ailesine ekonomik anlamda yardım etmek. Kimileri ise sadece macera için bu arayışa yönelmişlerdir.

'SherryBaby'

Laurie Collyer'in yönettiği filmde Maggie Gyllenhaal, Brad William Henke, Sam Bottoms rol alıyor.

19 yaşında bir eroin bağımlısıyken hırsızlıktan üç yıl hapis yatan Sherry Swanson dışarıdaki ilk gününde uyuşturucudan tümden arınmış ve umutludur. Tek derdi, yokluğunda abisi ve eşi tarafından yetiştirilen küçük kızı Alexis’e bakabilmektir.

Ancak günlük hayatın gerçeklerine hazırlıksızdır; uyuşturucunun cazibesine kapılmamak, iş bulmak ve iyi bir anne olabilmek beklediğinden çok daha zordur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious