Yedi yeni film gösterime giriyor

Yedi yeni film gösterime giriyor.13151
  • Giriş : 29.11.2007 / 18:32:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:40:19

Bu hafta yedi yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 Beowulf: Ölümsüz Savaşçı

(Beowulf)

Yönetmen:Robert Zemeckis
Oyuncular:Alison Lohman, Anthony Hopkins , Angelina Jolie ...

Tür: Animasyon / Fantastik
Süre: 114 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Kahramanların yaşadığı efsanevi bir dönemde, güçlü savaşçı Beowulf, Grendel isimli şeytani bir yaratıkla çarpışır ve yaratığın acımasız olduğu kadar baştan çıkarıcı annesi tarafından lanetlenir. Bu üçlünün destansı çatışması Beowulf’un zamanı aşan edebi efsanesini doğurur. Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis İngiliz dilinin en eski destanını en çağdaş teknoloji ile anlatırken, dijital büyüyle pekiştirilmiş canlı aksiyon sayesinde yeni bir sinema deneyimi oluşturuyor.

Zeynep`in Sekiz Günü
(Zeynep`in Sekiz Günü) 

Yönetmen:Cemal Şan
Oyuncular:Fadik Sevin Atasoy, Mustafa Üstündağ, Cengiz Sezici...
Tür: Dram
Yapım Yılı: 2007

Kendine ait bir dünyası olan ve dışarıya kendini tamamen kapatmış, asosyal, sabah kahvaltısında yediklerinden otobüste oturduğu yere kadar hayatında hiç bir şeyi değiştirmeyen, tek başına yaşadığı her günü birbirinin aynı olan Zeynep’in(Fadik Sevin Atasoy) bir akşam bir barda tek başına otururken bara gelen ve kendini müziğin ritmine bırakıp içinden geldiği gibi dans eden Ali (Mustafa Üstündağ) adında bir gençle tanışması sonucu bütün hayatı değişir

Kayıp Sırlar Adası
(De Fortabte Sjaele)

Yönetmen:Nikolaj Arcel
Oyuncular:Sara Langebaek Gaarmann, Lucas Munk Billing, Lasse Borg...
Tür: Aksiyon - Fantastik - Macera
Süre: 100 Dk.

14 yaşındaki Lulu annesi ve erkek kardeşi ile birlikte küçük bir kasabaya taşınır. Bir gece ansızın, beyaz bir ışık kütlesi, kardeşinin bedenine girer. Bu ışık kütlesi, 19. yüzyılda yaşamış olan Herman Hartmann'ın ruhudur. Kardeşinin bedeninin ele geçirildiğini farkeden Lulu için heyecanlı bir macera başlamaktadır.

Eastern Promises: Şark Vaatleri
(Eastern Promises)

Yönetmen:David Cronenberg
Oyuncular:Viggo Mortensen, Naomi Watts , Vincent Cassel...
Tür: Dram - Gerilim
Süre: 100 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Gizemli ve karizmatik Rus Nikolai Luzhin (Mortensen), Doğu Avrupa kökenli, Londra’nın en acımasız ve tehlikeli ailesinin şoförü olarak çalışmaktadır. Aile, Vory V Zakone adlı bir suç örgütünün parçasıdır. Ancak Nikolai’nin bu güçlü çevre tarafından koruma altına alınmış yaşamı, Noel zamanı Kuzey Londra hastanesinde ebe olarak çalışan Anna Khitrova (Oscar adayı Naomi Watts) ile tanışmasıyla tamamen sarsılacaktır.

Anna, doğum sırasında genç bir kızın ölümüne tanık olur ve bu olaydan çok etkilenir. Anna, tek başına kalan bebeğin diğer akrabalarını bulmaya kararlıdır. Bir yandan da, bebeğin annesinin tuttuğu günlüğe ulaşmıştır; ancak günlük Rusçadır ve Anna tek kelime Rusça bilmemektedir. Olayın izini sürmeye kararlı olan Anna’yı, annesi Helen (Sinéad Cusack) desteklemektedir; fakat Rusya’da doğan amcası Stepan (Jerzy Skolimowski), Anna’yı böyle bir işe bulaşmaması konusunda uyarır. Aslında haklıdır da; günlük çözüldükçe ortaya çıkan manzara, hiç de iç açıcı değildir. Günlüğün her sayfasında, Vory örgütünün korkunç dünyasına tanık olacaktır.

Metres
(Une Vieille Maîtresse)

Yönetmen:Catherine Breillat
Oyuncular:Fuad Ait Aattou, Asia Argento, Roxane Mesquida...
Tür: Dram
Süre: 114 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Geçtiğimiz Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin konukları arasında bulunan Asia Argento’nun Claude Sarraute ve Fu’ad Ait Aattou gibi oyuncularla başrollerini paylaştığı “Metres / Une Vieille Maîtresse” 1800’ler Fransa’sında geçiyor. Filmin yönetmeni Catherine Breillat’ın, 19. yüzyılda yaşamış Fransız yazar Jules-Amédée Barbey d'Aurevilly’ın romanından uyarladığı film için yarattığı başarılı atmosfer sinema eleştirmenlerinin de dikkatini çekiyor.

Maradona: Tanrı`nın Eli
(Maradona: La Mano De Dios)

Yönetmen:Marco Risi
Oyuncular:Marco Leonardi, Julieta Díaz, Juan Leyrado...
Tür: Biyografi / Dram
Süre: 110 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Diego Buenos Aires eteklerinde sefalet içindeki bir mahallede dünyaya gelmiştir. Tarlaların, metal parçalarının ve yoksulluğun arasında onu dünyanın en meşhur insanı yapacak olan futbola ümitsizce aşık olur. Çok geç yaşta Cebollitas’ta oynamaya başlar. Hiç düşünmeden, sadece erdemli bir karakteri ve akıl almaz tutkusuyla, gelmiş geçmiş en iyi Futbol oyuncusu olarak dünya çapında bir ün kazanır.

Diego bir gol makinasıdır: Arjantin Ümit Milli Takımı’nda oynar ve şampiyon olur. Boca Juniors’da oynayıp, Dünya Kupası’nı kazandığında daha çocuktur. Okyanusu geçip, önce Barcelona’ya, sonra da Napoli’ye gider. Orada Futbol dünyasını fethedecektir.

Abim Evin Tek Çocuğu
(Mio Frotello e Figlio Unico)

Yönetmen:Daniele Luchetti
Oyuncular:Elio Germano, Riccardo Scamarcio, Angela Finocchiaro...
Tür: Dram-Komedi
Yapım Yılı: 2007

Accio alıngan, çabuk sinirlenen ve belalı bir tiptir. Her olaya sanki bir savaşa girermiş gibi yaklaşır ve ailesi kendisinden umudu kesmiştir. Kardeşi Manrico ise yakışıklı, karizmatik ve herkes tarafından sevilen, fakat aslında derinlerde kardeşi kadar tehlikeli birisidir.

Mio fratello è Figlio Unico filmi, 1960’lar ve 70’ler İtalya’sında, bu iki tutkulu kardeşin politika ve aynı kadın üzerine verdikleri mücadeleleri konu alan maceralarını anlatır. Şimdi zaman kaçma, geri dönme, ne zaman savaşılacağını bilme ve büyüme zamanıdır. Onbeş yıllık İtalya tarihi arka fonu oluştururken, kardeşler de tüm farklılıklarına karşın aslında ne kadar da benzer olduklarını kavrarlar.  

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious