Yedigöze Barajı'nda tünellerin ucu göründü

  • Giriş : 16.01.2008 / 11:36:00

Yıllardan beri hayal edilen ve yapımına başlanan Yedigöze Barajı'nda açılan üç tünelden birinin ucu göründü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İmamoğlu Kaymakamı Nail Anlar, Aladağ Kaymakamı Caner Akgün, İmamoğlu İl Genel Meclisi üyeleri Eyüp Menemencioğlu ve Hacı Çetin barajın yapıldığı Eğner'e giderek, inşaatın yapımını üstlenen Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nu ziyaret etti.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin son yıllarda hızlı bir iyileşme gösterdiğini belirterek, bu nedenle yatırımlara da ağırlık verildiğini söyledi. Konukoğlu, Yedigöze Barajı'nın tamamlanmasıyla yöre halkının da refaha kavuşacağını kaydetti.

Barajın yapımına devam edildiğini ifade eden Konukoğlu, "Baraj çalışmalarımız kapsamında 870 metre uzunluğundaki üç tünelden birincisi bir iki güne kadar bitiyor, ikincisi ise on beş gün içinde tamamlanacak. Tüneller bittikten sonra içini betonlamaya geçeceğiz. Tüneller ve Aladağ yolunun yapımı bittikten sonra barajın gölge inşaatına mayıs ayında başlayacağız." dedi.

Sık sık Yedigöze Barajı'nın inşaatına giderek incelemelerde bulunan İmamoğlu Kaymakamı Nail Anlar ise, barajın tamamlanmasıyla bölgedeki arazilerin daha verimli hale geleceğini kaydetti. Anlar, "Çiftçilerimizin gelirlerinde önemli ölçüde artış gözlenecek. İşsiz gençlerimize iş imkânı sağlanacak. Yakın zamanda da barajın gövde inşaatına başlanması da bizim için sevindirici." diye konuştu.

Yedi göze barajının Yıllardan beri söylendiğini ama bir türlü başlanmadığını vurgulayan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hacı Çetin ise, "Yılların hayalini yapmak AK Parti hükümetine kısmetmiş." dedi.

Daha sonra İmamoğlu Kaymakamı Nail Anlar, Aladağ Kaymakamı Caner Akgün ve İmamoğlu İl Genel Meclisi üyeleri Eyüp Menemencioğlu ve Hacı Çetin tünellerde incelemelerde bulundu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious