Yedikleri içtikleri haram

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Kırıkkale'de bir çiftçinin, su boru hattını delerek, 7 yıl boyunca kaçak olarak tarlasını suladığı tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapulukaya Barajı gölünden Kırıkkale, Keskin, Hasandede, Hacılar, Bahşili ve Yahşihan ilçelerine içme suyu sağlayan Yeşil Vadi Su Birliği'ne ait bin 600 mm çapındaki ana ishale boru hattı delinerek, tonlarca kaçak su kullanıldığı belirlendi. Borunun yaklaşık 7 yıl önce delindiği ve 100 dönümlük pancar tarlasının sulandığı açıklandı.

Kaçak olarak çekilen hat, Hasandede kasabası civarında Yeşil Vadi Su Birliği ekipleri tarafından tespit edildi. Ardından jandarmaya bilgi verildi. Yapılan inceleme sonunda özel kaynaklarla yapılan düzenek ve borular belirlendi. Suyun yaklaşık 750 metrelik borularla, 7 yıldır tonlarca su kullanılarak, 100 dönümlük arazinin sulanmasında kullanıldığı öğrenildi. Jandarma timlerinin yaptığı araştırma sonunda kaçak su kullanan vatandaşlar tespit edildi. Olayla ilgili şahıslar M. D., S. D., ve B.Ö yargılanmak üzere savcılığa sevk edildi.

Bulunan kaçak su düzenegi Yeşil Vadi Su Birliği elemanlarınca kaynakla kesilerek eski haline döndürüldü. Havalandırma kapağı yeni kapakların kaynakla montesi ve vanaların zincirli asma kilitlerle güvenlik altına alınması ile korumaya alındı. Ele geçen malzemeler ise, delil olarak saklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious