Yeditepe Göz Hastanesi açıldı

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi, törenle açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş Balmumcu'da kurulan hastanenin açılışında konuşan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bedrettin Dalan, teknolojik alt yapı açısından Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi kadar gelişmiş başka bir hastanenin olduğunu ispat edene hastanenin anahtarlarını teslim edeceğini söyledi.

İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) tarafından 20 milyon doların üzerinde bir yatırımla kurulan hastanenin açılışında kurdela kesen İSTEK Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bedrettin Dalan, İstanbul'da belediye başkanlığı yaptığı sırada İstanbul'a gelen seyyar göz hastanesi önünde toplanan kalabalığın hastaneden yardım isteklerini gözleri yaşararak seyrettiğini söyledi. Dalan, o gün göz hastanesi kurma kararı aldığını belirtti. Dalan: "Hastane yalnızca tedavi hizmeti değil ayrıca gerçekleştirdiği araştırmalarla da dünyada adını duyudracak" dedi.

Hastanenin açılışında kurdela kesen Dalan, daha sonra basın mensuplarına hastanenin çeşitli bölümlerini gezdirdi. Hastanede ilk göz muayenesini kendisine yaptıran Dalan, gözlerinin bozuk olmadığını öğrenince sevindi. Açılış hastanede gerçekleştirilen kokteylin ardından son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious