Yeğenine tecavüz eden sanığa 21 yıl

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Samsun’da iki yeğenine cinsel tacizde, birine de fiili livatada bulunduğu iddiasıyla yargılanan Asaf Eryılmaz (55), yeni TCK hükümlerine göre tekrar yargılanmak üzere hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hastahane Mahallesi’nde 2.5 yıl önce meydana gelen olayda, hamallık yapan Asaf Eryılmaz, iddiaya göre eşinin yeğeninin kızları 10, 6 ve 7 yaşlarındaki K.G., S.G. ve B.G. ile evde yalnız kaldıkları bir gün evcilik oynamaya başladı.

Oyun sırasında Eryılmaz, küçük kızların elbiselerini çıkartıp kucağına oturtarak tacizde bulundu. 10 yaşındaki K.G.'ya da ‘fiili livata’ yoluyla tecavüz etti. Olayı gören küçük kızların kardeşi 9 yaşındaki O.G., akşam işten gelen 37 yaşındaki annesi S.G.’ye gördüklerini anlattı.

Ailenin şikayeti üzerine tutuklanan Asaf Eryılmaz, Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde taciz ve tecavüz suçlarından 2005 yılının şubat ayında 21 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YENİ TCK'DAN YARARLANMAK İSTEDİ

Yeni TCK’nın yürürlüğe girmesi üzerine dosyasının tekrar incelenmesini talep eden Eryılmaz, bugün bir kez daha hakim karşısına çıktı. Eryılmaz, yaptığı son savunmasında ,“Benden para istediler, vermedim. Kendileri eşimin yeğeninin çocuklarıdır. O nedenle yeğenlerim olur. Biz birlikte oyun oynadık. Zaman zaman çocukları parka da götürürüm. Polisler beni yakaladı. Bu kızların hiç birine elimi sürmedim” dedi.

Küçük kızlardan K.G. ise, sanığın kendilerini parka götürmediğini belirterek, “Annem ve babam çalıştıkları için biz zaman zaman kardeşimle evde yalnız kalırız. Asaf amca da biz yalnızken geldi. Evcilik oynarken elbiselerimizi çıkartıp, kucağına aldı” dedi. Diğer iki küçük mağdur da sanığın aynı şeyleri kendilerine de yaptıklarını söyledi.

Önceki duruşmalara katılan anne S.G. ise, sanıktan şikayetçi olmadığını belirterek, “Sanık akrabamız olduğu için kendisinden hiç şüphelenmedik. Sürekli evimize gelir gider. Çocuklarımın yaşları küçük, mahallede dedikodu çıkmasın diye kendisinden şikayetçi olmuyorum” dedi.

Mahkeme sanığın taciz ve tecavüz suçlarının sabit olduğuna ve eski TCK’nın sanık lehine olduğuna karar vererek, Asaf Eryılmaz’a yine 21 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious