'Yeliz komiser' köylüyü dolandıran 'Bakan'ı' yakaladı

'Yeliz komiser' köylüyü dolandıran 'Bakan'ı' yakaladı.12214
  • Giriş : 15.02.2008 / 23:21:00

İşsizleri iş bulma vaadi ile dolandıran zanlı, Yeliz komiserden yine kurtulamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Emniyeti ile Yenimahalle Jandarma Komutanlığı ekipleri, bazı bakanlar ile AKP milletvekillerinin adlarının kullanılarak 35 köy muhtarını dolandırdığı ileri sürülen zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Muhtarların, arayan kişinin kendisini bakan ve milletvekili olarak tanıtarak, köylerinde bulunan işsiz gençlere Enerji ve Orman bakanlıklarında işe sokma vaadinde bulunduğu ve adam başı 5 bin YTL istediğini belirtmesi üzerine, zanlıya ulaşıldı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde görevli Komiser Yeliz Aydın, zanlının dolandırma yöntemlerinden yola çıkarak, son 7 ayda iki kez yakaladığı Ali Rıza K.’nın peşine düştü. Ali Rıza K.’yı takibe alan Aydın ve ekibi, muhtarları yaklaşık 400 bin YTL dolandırdığı ileri sürülen Ali Rıza K. ile şoförü Mehmet A. ve sekreteri Sebahat K.’yı düzenledikleri operasyonla yakaladı.

Emniyetteki ifadesi sırasında bir kez daha karşısında Yeliz komiseri gören Ali Rıza K. susma hakkını kullanarak ifade vermedi. Astsubaylıktan atılma Ali Rıza K.’nın geçen yıl Haziran ve Eylül aylarında yine aynı yöntemle dolandırıcılık yaparken Komiser Yeliz Aydın ve ekibi tarafından yakalandığı belirtildi. Komiser Yeliz Aydın ve ekibi ise, daha önce yine başkentte satılık otomobil ilanı veren vatandaşları, evlerinde “ilaçlı aşure” yedirdikten sonra dolandıran 3’ü kadın 8 kişiden oluşan bir çeteyi çökertmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious