Yemek taştı bir ocak söndü

  • Giriş : 21.09.2007 / 14:31:00

Bursa’da taşan yemekle sönen ocaktan sızan doğalgaz, Cansu ile annesinin ölümüne, babasının ise komalık olmasına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 Olay bu yıl okula başlayan küçük kızın sınıf arkadaşlarının dedesinin evine gidip neden okula gelmediğini sormasıyla ortaya çıktı

BURSA’NIN Nilüfer İlçesi’ne bağlı Karaman Mahallesi Gümüş Sokak’ta oturan Aktan Ailesi’nin evinde yaşanan faciayı küçük kızlarının sınıf arkadaşlarının merakı ortaya çıkardı. Yedi yaşındaki Cansu’nun aynı mahallede oturan arkadaşları dün küçük kız okula gelmeyince çıkışta evine uğradılar. Zili çalmalarına rağmen yanıt alamayan minikler bu kez Cansu’nun aynı sokakta oturan dedesinin evine gittiler. Canaydın İlköğretim Okulu’na bu yıl başlayan torunlarının okula gitmediğini öğrenen Salim ve Firdevs Avcı hemen Aktanlar’ın evine geldi.

BABA BAYGIN BULUNDU

ONLAR da yumruklamalarına rağmen kapı açılmayınca polise haber verildi. Olay yerine gelerek kapıyı açan polis salonda 38 yaşındaki Adile Aktan ve küçük Cansu’nun cesedi ile karşılaştı. Gaz kokusu üzerine mutfağa yönelen polisler burada da baygın yatan Hüseyin Aktan’ı buldu. Aktan hemen Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polisin ilk incelemesine göre olay doğalgaz sızıntısından kaynaklandı. Ocaktaki yemeğin taşarak ocağı söndürdüğü ve yayılan gazın aileyi etkisi altına aldığı belirlendi.

BURSAGAZ: SIZINTI YOK

ANA kızın cesedi otopsi için morga kaldırılırken Bursagaz ekipleri de evde araştırma yaptı. Ekipler evdeki tesisatta herhangi bir sızıntı olmadığını belirledi. Bu arada mutfaktaki kapağı açık tuz ruhu ve kimyasal bir sıvı döküldüğü anlaşılan halı da incelemeye alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious