Yemek yarışmasına 49 yarışmacı katıldı

Yemek yarışmasına 49 yarışmacı katıldı.9386
  • Giriş : 21.04.2006 / 00:00:00

Turizm Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde yemek yarışması yapıldı. Turizm Otelcilik Okulu toplantı salonunda yapılan yarışmada 49 yarışmacı yaptıkları yemekleri jürinin beğenisine sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

49 ev hanımının hazırladıkları yemekleri tek tek inceleyen jüri üyeleri, hamur işi, tatlı ve ev yemekleri kategorilerinde hazırlanan yemeklerin tadına baktı.

Geçmiş yıllara nazaran çok sayıda katılımın olduğu etkinliğe 49 yarışmacı birer yemek ile iştirak ettiler. Tekirdağ Vali yardımcılarından Sedat Oktar, Tekirdağ Belediye Başkan yardımcısı Mürsel Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmettin Kurt, Sosyal hizmetler il müdürü Hüseyin Uzun, Tekirdağ lokantacılar odası başkanı Niyazi Özgün, Tekirdağ turizm başkanı Halil Akay, Tekirdağ Valisinin eşi Hatice Doğan'ın katıldığı etkinlikte 49 yarışmacı evlerinde yaptıkları yemekler ile yarışmaya katıldılar.

Beş dalda yapılan yarışmada jüri heyetini Yrd. Doç. Dr. Figen Dağlıoğlu, Niyazi Özgün, Halil Akay, Zeki Varan, Uğur Özkan Uygun, Mehmet Atmaca, Kerim Dirioğlu,Miyaser Aydın, Nermin Tuna Bedia İlerler oluşturdu. Birincilerin altın ile ödüllendirildiği yarışmada sponsor kuruluşlardan yağ, un ve pirincin yanı sıra sağlık kuruluşlarından ücretsiz muayene ödülleri verildi.

Jürinin karar aşamasında zorlandığı yarışmada birincilikleri: Hamur işi yemeklerde; sini mantısı ile Gönül Kılıçaslan, tatlılarda irmik helvası ile Canan Kurşun ve burgu baklava ile Elif Şahin, zeytinyağlı yemeklerde: Fava ile Gülser Orhan, pilav çeşitlerinde makrome adlı yemeği ile Füsun Altıntaş, etli yemeklerde keşkek adlı yemeği ile Tülay Keşkekler paylaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious