Yener Yermez'e infaza karşı koruma

Yener Yermez'e infaza karşı koruma.11104
  • Giriş : 28.12.2008 / 09:50:00

Garih cinayeti sanığı Yener Yermez, son açıklamalarının ardından sıkı korumaya alındı. Cezaevi yönetimi Yermez’i üç haftadır havalandırmaya bile çıkarmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Garih cinayeti sanığı Yener Yermez'in son açıklamalarının ardından suikaste uğramasından korkulduğu belirtildi. Cezaevi yönetimi Yermez'i güvenlik nedeniyle üç haftadır havalandırmaya bile çıkarmıyor.

İŞADAMI Üzeyir Garih cinayeti sanığı Yener Yermez'in cinayetle ilgili yaptığı açıklamaların ardından herhangi bir suikast olaslığına karşılık cezaevinde özel korumaya alındığı açıklandı.

Üzeyir Garih cinayetinde ortaya atılan iddialar ve gelişmeler davanın yeniden görülmesini gündeme getirdi. Katil zanlısı Yener Yermez'in avukatı Mustafa Yalçınkaya, Eyüp Cumhuriyet Savcılığı'na yargılanmanın yeniden yapılması için dilekçe vermeden önce Kırıkkale F Tipi Cezaevi'ne önceki gün Yermez'le yaklaşık 3.5 saat görüştü.

CEZAEVİ YÖNETİMİNDEN ÖNLEM

GÖRÜŞME sırasında cinayeti kendisinin işlemediğini yineleyen Yermez, delillerin Adli Tıp Kurumu'nda yeniden incelendiğinde ve anlattıklarının araştırıldığında suçsuz olduğunu ortaya çıkacağını söyledi. Avukatı aracılığıyla star'a açıklama yapan ve bir mektup yazan Yener Yermez, 7 yıldır gerçeğin ortaya çıkacağı günü beklediğini söyledi. Yermez, 'Suçsuz olduğum er ya da geç birgün ortaya çıkacak. Cezaevinde hep Garih cinayetiyle yatıp kalktım' dedi.Cinayetle lgili soruşturmanın genişletilmesi ve son gelişmelerin ardından cezaevi yönetimi de Yermez'e özel güvenlik önlemi aldı.

'ÖLDÜRÜLME İHTİMALİM VAR'

DAHA önce Sabancı suikasti sanığı Mustafa Duyar ve itiraflarda bulunan pekçok sanığa olduğu gibi Yermez'in de cezaevinde şüpheli bir kavgada öldürülmemesi için üç haftadır 'havalandırmaya' bile çıkarılmadığı öğrenildi. Yermez, 'Daha önce belirli zamanlarda havalandırmaya çıkarılıyorduk. Şimdi öldürülmem ihtimali nedeniyle havalandırmaya çıkarmıyorlar' dedi. Adli Tıp'ın incelediği pantolonun kendisine ait olduğuna inanmadığını da belirten Yermez, 'Polis kayıtlarında anlatıldığı gibi askeriyede özel dolabım olmamıştır. Sivil eşyalarımızın bulunduğu yer umuma açık olup kilit altında değildir. Üzerimden çıkmış cep telefonu da yoktur. Meral'in hediye ettiği telefonun kapağını değiştirdiğimizde Meral de yanımdaydı.'

Üç ayda iki ay izin veren yüzbaşı kim

Yermez'in dün star'a yaptığı açıklamada bahsettiği yüzbaşı Ömer'in kimliği merak konusu oldu. Yermez mektubunda, Ömer Yüzbaşı'yı şöyle anlatmıştı: Bana sık sık izin veriyordu. Cinayetten bir gün önce izin kullanmama rağmen, olay günü de izin verdi. Üç ayda 2 ay kadar izin verdi. Savcı sorunca gülerek 'Problem çıkmasın diye' cevap verdi.

Star gazetesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*