Yener Yermez'in sorgusu ertelendi

Yener Yermez'in sorgusu ertelendi.11409
  • Giriş : 19.01.2009 / 21:15:00

Üzeyir Garih cinayetinin sanığı Yener Yermez, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorguya alınmasın karşın sorgulaması yapılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İş adamı Üzeyir Garih'i öldürdüğü gerekçesiyle müebbet ağır hapis cezasına çarptırılan Yener Yermez, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Cezaevi aracıyla akşam saatlerinde adliyeye getirilen Yermez, nezarethaneye alındı.

Yener Yermez'in avukatı Mustafa Yalçınkaya, ''iade-i muhakeme'' talebiyle daha önce mahkemeye başvurmuştu.

MAHKEME KARARI YETİŞEMEDİ

Ergenekon Terör Örgütü ( ETÖ) soruşturması kapsamında ifadesi alınmak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Üzeyir Garih cinayeti hükümlüsü Yener Yermez, mahkeme kararı olmadığı için bugün sorgulanamadı. Yermez, mahkeme kararı çıkarıldıktan sonra 4 günlüğüne Metris Cezaevi'ne sevk edildi.

Hükümlü bulunduğu Kırklareli Cezaevi'nden ETÖ soruşturması kapsamında sorgulanmak üzere İstanbul Adliyesi'ne getirilen Yener Yermez'in sorgulanması mahkeme kararı olmadığı için ertelendi. Akşam saat 18.00 sıralarında İstanbul Adliyesi'ne getirilen Yermez'in sorgulanabilmesi için nöbetçi mahkeme karar çıkardı. Karar kapsamında Yermez'in 4 gün Metris Cezaevi'nde kalabileceği belirtildi. Bu süre zarfında Yermez'in ETÖ savcılarınca sorgulanacağı kaydedildi. Yermez, saat 19.30 sıralarında Metriz Cezaevi'ne gönderildi.

Bu arada Yermez, adliye çıkışı sorulan "Sanık mı tanık mı olarak dinleneceksiniz?" yönündeki soruya, "Avukatım açıklayacak." diye cevap verdi.

Yermez'in avukatı Mustafa Yalçınkaya, "Müvekkilim hükümlüğü olduğundan, sorgulanması için mahkeme kararı gerekiyor. Bugün karar geciktiği için sorgulamadı. Bu nedenle 3 ya da 4 gün İstanbul'da kalacak." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*