Yenersek önümüz açık

Yenersek önümüz açık.16604
  • Giriş : 10.04.2008 / 20:28:00

Galatasaray'ın savunma oyuncusu Servet Çetin, Cumartesi günü Trabzonspor'u yendikleri takdirde şampiyonluk yolunda önlerinin açılacağını düşündüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Takım arkadaşı Shabani Nonda ile bir mağaza açılışına katılan Servet, burada basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Tecrübeli savunma oyuncusu, geçtiğimiz hafta teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın ayrılmasıyla olumsuz bir durum yaşadıklarını, ancak Gençlerbirliği'ni yenerek bu havayı olumluya çevirdiklerini söyledi.

Cumartesi günü Ali Sami Yen'de ağırlayacakları Trabzonspor'un rahat olacağına dikkat çeken Servet, "böyle rahat takımlardan korkmak gerekiyor. Kasımpaşa maçında edindiğimiz bir ders var. Trabzonspor maçını kazanırsak, gerçekten önümüzün açılacağını düşünüyorum. Derbi maça kadar olan iki maçımızı alırsak, Fenerbahçe ile final oynarız" dedi.

Servet Çetin, takımın havasının çok iyi olduğunu belirterek, "herkes müthiş bir şekilde çalışıyor. Arda dışında eksiğimiz yok. O da hafta sonuna yetişir. Şu anda havamız olumlu, inşallah böyle devam edecek" diye konuştu.

Servet, Feldkamp'ın ayrılmasının kendilerinde tam anlamıyla şok etkisi yarattığını vurguladı:

"Hocanın ayrılması olumsuz yönde etkilemesi gerekiyor ama Galatasaray forması giydiğin zaman başınızda hoca olsa da olmasa da o formayı en iyi şekilde temsil etmeniz gerekiyor. Hocanın gitmesi bizim için şok oldu. Çünkü ligin bitmesine altı hafta kalmıştı ve şampiyonluk yarışında bulunuyorduk."

Servet, geçen hafta Gençlerbirliği'ne karşı çok iyi mücadele ettiklerini vurgulayarak, "oradaki enerjimizi geçtiğimiz haftalarda da göstermiş olsaydık, Gaziantepspor ve Kasımpaşa maçlarını da kazanmış olurduk" dedi:

"Gençlerbirliği maçında herkes çok iyi koştu. Şimdi oynayan oynamayan herkes antrenmanda iyi bir şekilde çalışıyor. Her an kendine de şans geleceğini düşünüyor. Bu yüzden bence olumlu yansıdı ama tabii ki hocamızın da bize oldukça fazla katkısı oldu. 10 ay birlikte çalıştık. İyi kötü günlerimiz oldu. Kendisiyle fazla vedalaşma şansımız olmadı. Bize yapmış olduğu katkıdan dolayı sizler aracılığıyla kendisine teşekkür ediyorum."

Nonda: "Hocanın ayrılması geçmişte kaldı"

Shabani Nonda, şampiyon olmak için ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını dile getirdi.

Ligde son beş haftaya girildiğini vurgulayan Nonda, "benim daha önce yaptığım açıklamalar ve hocanın ayrılması geçmişte kaldı. Şu anda çalışıp şampiyon olmak için elimizden geleni yapmak zorundayız. Herkes bu sorumluluğun bilincinde olarak üzerine düşeni yapmaya çalışıyor" dedi.

Nonda, performansıyla ilgili bir soruya da, oynadığı her maçta yaptıklarının çok daha fazlasını yapmak istediğini belirterek şunları söyledi:

"Sahaya her zaman daha iyi bir Nonda çıkartmaya çalışıyorum. Fakat bunu sağlamak bazen elimizde olmayabiliyor. Bir yerde belli bir devamlılıktan da bahsetmek gerekiyor. Fakat düşünülmesi gereken, sahada bulunurken elimizden geleni yapıp, takıma en iyi katkıyı sağlamak ve başkanımızın da geçtiğimiz günlerde ifade ettiği gibi konsantrasyonumuzu şampiyonluğa yöneltmek. Bu şekilde başarıya ulaşabileceğimizi düşünüyorum. Bunun dışındaki şeylere kafa yormak gereksiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious