Yeni Alone in the Dark tartışma yarattı

Yeni Alone in the Dark tartışma yarattı.24697
  • Giriş : 28.06.2008 / 22:00:00

Alone in the Dark serisinin son oyunu, yeni bir kavganın başlamasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan ünlü Alone in the Dark serisinin son oyunu, yayıncı firma Atari'nin başını ağrıtacağa benziyor.

Atari, bir Norveç ve bir Alman oyun sitesini, oyunun piyasaya çıkmasından önce yayınladıkları inceleme yazılarının oyunların yasal olmayan bir versiyonuna dayanarak yazdıkları gerekçesiyle mahkemeye vermekle tehdit ediyor.

Norveçli oyun sitesi GameReactor, oyun dükkanlarda satılmaya başlamadan önce sitelerinde bir inceleme yazısı yayınladı. Sitenin oyuna 10 üzerinden sadece 3 puan vermesi, yayıncı firma Atari'yi kızdırmışa benziyor. Alman 4Players sitesi de verdikleri %68'lik puan ile Atari'nin şimşeklerini üzerine çekti. Atari bu incelemelerin oyunun torrent sitelerine düşen korsan versiyonlarına dayanarak yazıldığını ima ediyor, fakate her iki site de oyunun korsan kopyalarına sahip olmadıklarını savunuyorlar.

Sonuç ne olursa olsun son dönemlerde mali sorunlarla boğuşan Atari'nin işi zor görünüyor. Herkesin aklındaki soru şu: Acaba puanlar bu kadar düşük olmasaydı Atari aynı tepkiyi gösterir miydi?

CHIP ONLİNE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious