Yeni bir soğuk hava dalgası geliyor

Yeni bir soğuk hava dalgası geliyor.14156
  • Giriş : 29.12.2008 / 13:40:00
  • Güncelleme : 29.12.2008 / 12:52:10

Hava sıcaklığı bugün ve yarın, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara'nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova ve Sakarya), Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat), Orta Karadeniz kıyıları (Samsun ve Ordu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars ve Ardahan) ile Bolu ve Düzce çevreleri yağışlı geçecek.

Yağışların Güney Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar) ile Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) kuvvetli olmak üzere, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bugün yurdun kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kastamonu, Karabük ve Sivas çevreleri ile sabah saatlerinde Doğu Akdeniz, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Karaman, Malatya ve Elazığ çevreleri yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek.

Yağışlar kıyılarda yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Yarın tüm yurt parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Çankırı, Kütahya, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ilçeleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı bugün ve yarın güney, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

Rüzgarın, bugün ve yarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında, Salı günü batı bölgelerde Kuzey ve Kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Yurdun iç ve doğu bölgelerinde, gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bugün Güney Ege kıyıları (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Antalya çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış, Güney Ege'nin iç kesimleri (Uşak, Afyon ve Denizli), Göller Yöresi'nde (Isparta ve Burdur) beklenen kuvvetli kar yağışları, iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde beklenen kuvvetli buzlanma ve don olayı ile kuzeybatı bölgelerde beklenen poyrazın sebep olacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*