Yeni çıkan kitaplar

Yeni çıkan kitaplar.11292
  • Giriş : 25.05.2008 / 11:41:00

Piyasaya yeni çıkan kitapları kısa tanıtımları ile burda bulabilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

1Ölüm Meleğiyle Randevu - Mehmed Uzun - İthaki Yayınları
Ölüm Meleğiyle Randevu, modern Kürt edebiyatının ve romanının yaratıcısı, romancı, denemeci Mehmed Uzun’un, ölümünden önce kaleme aldığı ve kitaplaşmamış son denemeleriyle söyleşilerinin derlemidir..

2.Küçük Oteller Kitabı "2008" - Sevan Nişanyan, Müjde Nişanyan - Boyut Yayınları
11 yıldır turizm ile gezi alanında saygın ve eşsiz bir rehber olan Küçük Oteller Kitabı, şimdi geniş içeriği ve yepyeni formatıyla okuyucuya ulaşıyor. Seyahat tutkunlarının başucu kitabı, satış rekorları kıran "Küçük Oteller Kitabı", güncellenmiş yeni baskısıyla alanındaki en önemli başvuru kaynağı olmaya devam ediyor.

3.Aforizmalar - Yalçın Küçük - Arkadaş Yayınevi
Bilim bir silah oluyorsa tarih, kavram atmak için bir mancınık'tır. Düşünmek, aklı durdurmamak'tır. Düşünmek sonu olmayan bir çizgi'dir.- Y. K.

4.Veryansın - Nihat Genç - Destek Yayınları
Bu insanların başında kubbe yok. Allah ile aralarına birileri girmiş. Bir duvar çekmiş, onları labirentlere almışlar. Tabiatın ırzına geçilirken, nükleer bombalar dünyamıza tehdit oluştururken, nerede bilim adamları, aydınlar?

5. Dünyada ve Türkiye’de Büyük Sermaye - Erol Manisalı - Truva Yayınları
Bu kitapta şirket, devlet, piyasa ve uluslararası ilişkilerin karşılıklı etkileri incelendi. -Şirketlerin 21. yüzyılda aldığı yeni görevler -Şirket-siyaset ilişkileri -Yeni oligarşik yapılanmada şirketlerin nasıl öne çıktıkları ele alındı.

6.İnancın Büyüsü - Claude M. Bristol - Koridor Yayıncılık
Bilinçaltı zekanızın sınırsız enerjisiyle işlerinizde daha becerikli, ilişkilerinizde daha aktif, kısacası hayatınızda daha başarılı ve mutlu olabilirsiniz. Kendi içinizdeki gücü tanımayı ve ortaya çıkarmayı amaçlayan adım adım bir sistemle.

7.İnsan Tanıma Kılavuzu - Murat Toktamışoğlu - Pegasus Yayıncılık
Şimdi itiraf edin, büyük çoğunluğunuz karşınızdaki insanın kişiliğini analiz etmek için can atıp duruyorsunuz.-Eğer bir insanı analiz etmek, bir insanı okumak basit birkaç özelliğe bakarak mümkün olabilseydi herkes bir insan okuma uzmanı, insan sarrafı olur çıkardı.

8.Büyük Mal - Kemal Tahir - İthaki Yayınları (Tekrar Baskı)
Kemal Tahir külliyatının en renkli romanlarından biridir Büyük Mal, cumhuriyetin kuruluş yıllarına ve İzmir suikasti çevresinde gerçekleşen kırsal dönüşümlere odaklanan ve kurucu mitoslara yönelik ince eleştiriler içeren roman, muhteşem bir dil, güçlü karakterler ve keskin bir dikkatle örülmüş.

9. Zero Limit - Antik Hawai Ho'oponopono Öğretisi - Joe Vitale -Pegasus Yayıncılık
Çok mu yorgunsunuz ve streslisiniz? Elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz fakat kişisel tatmin ya da profesyonel başarıyı bulmak korkunç derecede zor mu geliyor?

10.Anlama Noktası - Sevim Özün - Arıtan Yayınevi
Düşünce ve hayallerinizi birleştirip onları gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bolluk, bereket, sevgi ve mutluluk sizin doğuştan hakkınızdır.
Peki ya dünyada cenneti yaşamaya ne dersiniz?

11.Dört Güzeller - İskender Pala - Kapı Yayınları
Toprak, Su, Hava, Ateş.Gözünüz ister gökyüzüne ve yıldızlara, ister okyanusa veya yağmura, ister bir yangına veya ışığa, isterse bir ağaca veya mezara bakıyor olsun... Anasır her yerde bizi kuşatıyor, sarıp sarmalıyor. Şefkatli bir anne gibi...
Bu kitabın içinde "Dört Güzeller"in kültür ve medeniyet boyutuyla tanışacaksınız.

12.Ağrı'nın Derinliği - Ece Temelkuran - Everest Yayınları
Ece Temelkuran, Ermeni ve Türk milliyetçiliklerine yakından bakarken, toplumların “biz”lerini kurma aşamasında neleri, nasıl dışarıda bırakmış olabileceklerini anlatıyor.

13.Tüm Çağların Gizli Öğretileri - Manly P. HALL - Mitra
Gizli bilim öğrencileri bu eserle yıllarca ellerinden, düşürmeyecekleri bir başvuru kitabına, batı ezoterizminin hemen her alanında bu Öğretileri bizzat hayatına uygulamış olan bir ustanın kaleminden sağlam, ayrıntılı ve güvenilir bilgilere kavuşacaktır.

14.Bitkisel Sağlık Rehberi - İbrahim Adnan Saraçoğlu - Saraçoğlu Enj. Danışmanlık (Yeni Baskı)
-Amerika ve Avrupa'da internet üzerinden uluslararası bir çok sağlık siteleri ve Forumları "Prof. Saraçoğlu Yöntemlerini" tüm dünyanın hizmetine sunmakta ve yine tüm dünyadan binlerce insan hergün bu siteleri ziyaret etmektedir. Brokolinin, prostatif ve bph (benigne prostate hyperplazy) üzerine olan etkilerini ilk defa tüm dünyaya tanıtan Prof.Saraçoğlu'dur.
-Karl Franzes Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Saraçoğlu, aynı zamanda AVL araştırma Merkezinde Fizik ve Medikal Sensör bülümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Viyana Teknik Üniversitesinde misafir profesör olarak çalışan Saraçoğlu'nun uluslararası yayınlanmış makale ve patentleri var.

15.Koca - Dean Koontz - İnkılap Kitabevi
Gerilimli bir başlangıçtan, heyecanın zirveye tırmandığı bir finale dek “Koca”, sayfaları çevirdikçe ortaya çıkan gelişmeleri, şok edici her detayı, su yüzeyine çıkan gerçeklerle birlikte sizi avucunun içine alacak. Ta ki, sizi hayretler içinde bırakana dek... Ne de olsa okuduğunuz bir Dean Koontz romanı ve hiçbir yerde edinemeyeceğiniz bir deneyim...

16. İlahi El Koyuş - AKP Kıskacında Medya - Kutlu Esendemir - Cadde Yayınları
Sabah ve ATV'ye el koyma sürecinde yaşananlar kitaplaştırıldı.Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün önsözü ile Cadde yayınları tarafından basılan kitap bu dönemde yaşananları merak edenler için kitapçılarda.

17.Dijital Fotoğrafçının El Kitabı CİLT 2 - Scott Kelby - Alfa Yayınları
Olay yaratan, best-seller olan Dijital Fotoğrafçının El Kitabı’nın yazarı Scott Kelby, 1.cildin kaldığı yerden devam eden yepyeni bir kitapla geri döndü. Bu kitap “Hmm, demek ki böyle yapıyorlar” söyleminden daha fazlasını sunuyor.

18.Türklük ve Kürtlük - Mümtazer Türköne - Ufuk Kitapları
Kimlikler Ne İşe Yarar?, Türkiye Bölünecek mi?, PKK Kime Rehberlik Ediyor?, Devlet Cinayet İşler mi? biçimindeki sorulara cevaplar aranıyor. Türklük ve Kürtlük kitabı, Türkiye`nin bu sorununa, "teferruat" kabilinden değil, sorumluluk bilinciyle önem veren bir siyaset bilimcinin kaleminden, Mümtaz`er Türköne`nin nefis üslubuyla aktarılıyor.

19.Öss'nin Pin Kodu - Bahattin Bayraktar - Gülenyüz Yayınları
“Amaç, herhangi bir yola çıkmak değil çıktığın herhangi bir yolda
hedefine ulasana dek her gün yeniden doğmaktır.”

20.Güç ve İhtişam "36 Osmanlı Padişahı" - Ünsal Kubat - Altın Kitaplar
-II. Bayezıd’ın Leonardo da Vinci’ye Haliç ve Boğaz köprüleri için projeler hazırlattığını, III. Murad’ın kayıtlara geçen 112 çocuğu olduğunu, III. Mehmed’in 16 yaşından küçük 19 erkek kardeşini tahtını korumak amacıyla bir gecede boğdurttuğunu, haftada üç gün İstanbul’u dolaşmaya çıkan III. Osman’ın bu üç gün süresince kadınların sokağa çıkmalarını yasakladığını, II. Mustafa’nın Ordu ile birlikte savaşa katılan son padişah olduğunu, Süveyş’te kanal yapılmasını ve Karadeniz’i Sapanca Gölü üzerinden İzmit Körfezi’ne bağlamayı ilk düşünenin III. Mustafa olduğunu, BİLİYOR MUYDUNUZ?...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious