Yeni doğan bebeklere 'Recep Tayyip' ismi

Yeni doğan bebeklere 'Recep Tayyip' ismi.8599
  • Giriş : 03.02.2009 / 15:46:00

Gazze'li bir çift, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e gösterdiği tavır sebebiyle yeni doğan bebeklerine ''Recep Tayyip'' ismini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Hyman ve Muhammed Selimaa çiftinin, Doğu Cebeliya'daki evlerinin İsrail saldırılarında yıkıldığını bildirdi.

Çiftin, çadırda hayata gözlerini açan bebeklerine ''Recep Tayyip'' adını verdiklerini belirten Yıldırım, bebeğe ve ailesine yardım ellerini uzattıklarını, aileyi çadırdan kurtarmak için bir ev kiraladıklarını ifade etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen anne Hyam Selimaa, Gazze halkına vermiş olduğu destekten dolayı bebeğine Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın ismi olan ''Recep Tayyip'' adını verdiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman için Filistin halkını desteklediğini bildirdi.

İsrail saldırılarında evi yıkıldığı için ailesiyle birlikte çadırda hayatını sürdürdüğünü belirten Selimaa, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tavrı burada bir efsane gibi yayılıyor. İsrail, 22 gün boyunca evlerimize bomba yağdırdı, yakınlarımızı öldürdü. Birçok Arap ülkesinin lideri bu zulme seyirci kalırken, Erdoğan hep bizim yanımızda oldu. Son hareketi ise bizi çok mutlu etti. Bize yalnız olmadığımızı gösterdi. Allah kendisinden razı olsun.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*