Yeni doğmuş bebek tuvalete terk edildi

Yeni doğmuş bebek tuvalete terk edildi.10071
  • Giriş : 11.05.2009 / 16:09:00

Kayseri'de yeni doğmuş bir bebek, tuvalete terk edilmiş halde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Melikgazi ilçesindeki Gültepe Parkı'nda görevli Ünal Karaca, kontrol etmek için girdiği kadınlar tuvaletinde, lavabonun altında bırakılmış bir poşet içinde, beze sarılı halde, henüz doğum sonrası temizliği bile yapılmamış bebek buldu.

Çağrılan polis ve 112 Acil Sağlık ekibi, dünyaya iki saat önce geldiği tahmin edilen erkek bebeği, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürdü.

Burada ilk tedavisi yapılan, vücudu temizlenen 3 kilo 180 gram ağırlığındaki bebek, kuvöze konularak kontrol altına alındı. Bırakıldığı poşet içinde üşüdüğü için titrerken bulunan bebeğe hastanede mama verildikten sonra serum takıldı.

Bebeği bulan park görevlisi Ünal Karaca, “Tuvaletleri belirli zamanlarda periyodik olarak kontrol ediyoruz. Yaptığım kontrolde, poşet içinde bir bebek bulunca olayı polise bildirdim. Bebeği tuvalete kimin bıraktığını görmedim” dedi.

Polis yetkilileri, hastane dışında yapılan doğum sonrası göbeği makara ipiyle bağlanan ve yaklaşık 2 saat sonra terk edilen bebeğin yakınlarının bulunması için başlatılan çalışmanın sürdüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*