Yeni evlilere umre fırsatı

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Genç neslin istediği, yeni tatil anlayışı ve farklı istekler turizm firmalarını da harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nüans Turizm, yeni evlenmiş ya da evlenecek çiftlere cazip umre ziyareti için özel bir kampanya başlattı.

Yeni evlenen çiftler mutluluğun temellerini kutsal topraklarda atıyor. Nüans Turizm ve Sürat Turizm seyahat acenteleri yeni evlenen çiftler için sadece maliyetine umre kampanyası başlattı. Firmaların kampanyası büyük ilgi görüyor. Kampanyada 'balayı' olarak kabul edilen evliliğin ilk günlerini Mekke ve Medine gibi kutsal mekanlarda geçirmek isteyen yeni evli çiftlere 5 yıldızlı otellerin kral dairesinde kalma gibi hizmetler verilecek. 1 hafta sürecek umre programının fiyatları gidilecek zaman dilimine göre değişiklik gösteriyor. Ancak yetkililer verilen hizmetin normal zamanda uygulanan programdan en az yarı yarıya ucuz olacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde evlenerek kampanyaya katılan Mehmet-Sezin Civaroğlu çifti umrenin huzur ve mutluluk için güzel bir başlangıç olacağını belirterek, "Kutsal mekanların manevi havasını hissetmek ailemiz için güzel bir başlangıç olacak." dedi. Evlenmeden önce ilk yıl içinde hac planı yaptıklarını söyleyen Mehmet Civaroğlu, "Böyle bir kampanya olunca hac için hazırlık olsun istedik. O kutsal mekanların ruhunu hissedebilmek çok önemli." şeklinde konuştu. Nüans Turizm Genel Koordinatörü Eyüp Azcan ,yeni evliler için özel bir fiyat tarifesi uygulayacaklarını kaydederek, "Ailede huzur ve mutluluk çok önemli. Bir de gençlerimizin daha işin başlangıcında kutsal mekanların manevi feyzinden yararlanmasını arzu ediyoruz. Bu sebeple yeni aile kuranlar için hiçbir kâr amacı gütmeden sadece uçak bileti ve otel ücreti gibi maliyetlere son derece konforlu bir hafta yaşatmak istiyoruz." dedi. Eyüp Azcan, çiftlere ayrıca 12 aya varan taksitler yapacaklarını söyledi. Azcan, umreye gitmek isteyenler için 10 kitaptan oluşan bir aile seti de hediye edeceklerini ifade ederek şöyle konuştu: "Evliliğin başlangıcı çok önemli. Aile huzurlu ve mutlu olursa toplum da mutlu olur. Toplumumuzda evliliğin ilk günlerinde tatil yapma alışkanlığı yaygınlaşıyor. Biz de bu tatilleri gençlerimizin manevi bir atmosferde geçirmelerini arzu ediyoruz."

Evli çiftleri arzu etmeleri durumunda önce Hac ve Umre Okulu adını verdikleri uygulamalı eğitime de alacaklarını anlatan Eyüp Azcan, "Hac ve umre öncesi uzman ilahiyatçıların ders anlattığı seminer programlarımız oluyor." şeklinde konuştu.


Malezya'da yeni evlenen erkek de eşini mihr olarak hacca götürüyor

Nüans Turizm Genel Koordinatörü Eyüp Azcan, yeni evliler için başka ülkelerde de güzel organizasyonlar bulunduğuna dikkat çekiyor. Malezya ve Endonezya gibi ülkelerde erkek tarafının evleneceği kızın mihrini hac olarak verdiğini söyleyen Azcan, "Bu ülkelerde kızın aldığı mihr hac veya umre şeklinde oluyor. Bu bir gelenek haline gelmiş. Hatta Malezya'da Hac ve Umre Bankası diye bir banka var. Erkeklerin maaşından kesilerek hac ve umre için burada para biriktiriliyor. İnsanlar evlenince de bu parayla kutsal mekanlara geliyor." şeklinde konuştu. Mihr, Müslümanlık'ta erkeğin evleneceği kıza nikah sırasında peşin veya borçlanarak vermek zorunda olduğu bir yükümlülük. Mihr para ve eşya olabileceği gibi ziynet de olabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious