Yeni haftada hava durumu (Haritalı)

Yeni haftada hava durumu (Haritalı).12165
  • Giriş : 30.11.2008 / 16:23:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:44:57

Türkiye genelinde yağışlar ara verdi, bugün ve yeni hafta boyunca kuvvetli bir yağış beklenmiyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sıcaklıklar bu hafta lodosun etkisiyle tüm bölgelerde artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

İstanbul'da bu sabah bazı ilçelerde yağmur olsa da hava zamanla açıyor. Lodos sıcaklığı bu hafta 20 dereceye doğru çıkaracak. Ankara'da artan bulutlar hafif yağmurlar bırakabilir. Ancak yağışlar kısa süreli ve hafif olacak. Yarın ise hava açıyor, sabah yoğun sis oluşabilir. İzmir'de dün gece kuvvetlenen yağmur sabah sürse de öğleden sonra kesiliyor. Bursa hafif yağmurlu, Adana güneşli. Bugün İstanbul 15, Ankara 10, İzmir 20, Bursa 16, Adana 21 derece

Marmara Bölgesi'nde sıcaklık biraz artsa da, hava yine soğuk, bugün bölgede yağmur var. Önce Trakya ve Çanakkale'de başlayacak yağmur, öğleden sonra bölgenin diğer kentlerinde aralıklarla görülecek. Pazar günü ise zayıf bir yağış bekleniyor, güneş de görülebilecek, sıcaklık da lodosla birlikte 15-16 dereceye kadar çıkacak. Pazartesi günü ise sis oluşacak. Bugün Edirne 11, Kocaeli 14, Balıkesir 13 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde dün etkili olar kar yağışı bugün sona erdi, buzlanmaya karşı dikkatli olunmalı. Ankara-Eskişehir çevresi bugün yine bulutlu, bu bölge yeniden ısınmaya yarın başlayacak. Pazartesi günü bölgeyi yoğun sis kaplayabilir. Bugün Eskişehir 4, Sivas 1, Niğde 5 derece.

Ege kıyılarında lodos sert esiyor, denizden gelen bulutlar İzmir'den Muğla'ya kadar ve iç kesimlerde yağışa neden olacak. Yarın ise hem sıcaklık daha yüksek, hem de yağışlar zayıflayacağından ara ara güneşi görmek mümkün olacak. Yeni haftada sıcaklıklar daha da yükselecek. Muğla 14, Kütahya 9 derece.

Akdeniz'de Bölgesi'nde Antalya, Burdur çevresi bulutlu, kısa kısa yağmurda olabilir ancak Pazar günü güneşli geçecek. Antalya 19 derece...

Güneydoğu bu yıl oldukça iyi yağış alıyor, dün bölgede yağmur kuvvetliydi, bugün ise Diyarbakır, Batman ve Mardin civarında sağanak şeklinde devam ediyor. Yarın ise hava az bulutlu ve ılık olacak. Diyarbakır 12 derece.

Doğu Anadolu'da Erzurum'da kar yağışı etkisini kaybediyor, bugün Bingöl, Ağrı, Van, Hakkari arasında kuvvetli yağış var. Hakkari ve Van'da kar yağışı da bekleniyor. Yarın yağışlar bölgeyi terk edecek. Erzurum 8, Malatya 9, Van 8 derece.

Yağışlı hava Orta ve Doğu Karadeniz'den çekiliyor, ancak buralarda bugün de hava soğuk. Bolu, Zonguldak, Karabük çevresi öğleden sonra Marmara üzerinden gelecek hafif yağmurların etkisinde kalacak. Pazar günü de bölgede Bolu'dan Samsun'a kadar hafif yağmurlar bekleniyor, sıcaklık yarından itibaren yükselecek. Trabzon 11, Samsun 10, Bolu 8 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*