Yeni haftada hava nasıl?

Yeni haftada hava nasıl?.14438
  • Giriş : 16.11.2008 / 23:09:00
  • Güncelleme : 16.11.2008 / 23:24:47

Yeni haftada kuvvetli yağışların ve soğuk havanın etkisindeyiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye genelinde bugün hava parçalı bulutlu, sadece en doğuda hafif yağış var. Yeni hafta ise daha kuvvetli yağışların ve soğuk havanın etkisinde geçecek. Özellikle salı günü hava tüm bölgelerde yağışlı ve daha soğuk olacak.

İstanbul'da hava parçalı bulutlu, yarın ise bulutlu olacak. salı günü yağış geliyor. Ankara ve İzmir'de sabahları yoğun pus oluşuyor, baraj seviyesinin düştüğü İzmir'de yeni hafta bol yağışlı geçecek. Sıcaklık da azalacak. Bursa'da salı günü sıcaklık 12 dereceye düşerken, Adana'ya yağış ve serin hava salı günü ulaşacak. Bugün İstanbul 17, Ankara 15, İzmir 20, Bursa 16, Adana 25 derece..

Marmara Bölgesi hafta sonunu parçalı bulutlu ve hafif rüzgarlı geçiriyor ama sabahları pus oluşuyor, pazar günü hava daha açık olacak ancak pazartesiden itibaren yağmurlar başlıyor ve hafta sonu belirgin soğuma bekleniyor. Bugün Edirne 16, Kocaeli ve Balıkesir 17 derece.

İç Anadolu Bölgesi'nde sabahları etkili olan yoğun pus hafta sonu boyunca devam edecek ama yağış yok, bölgede görüş mesafesi 4 km'ye kadar düşerken; Konya Ereğli'de ise 800 metreye kadar iniyor. Sıcaklık bu gece -1 ila 4 derece civarında olacak, gündüz ise Eskişehir 12, Sivas 8, Niğde 9 derece.

Ege kıyılarında rüzgar sertleşiyor, bölgede hava az bulutlu. Yarın Yunanistan üzerinden gelecek bulutlar Muğla'dan itibaren havayı kapatmaya başlayacak ve Pazartesi günü bölgede yağmurlar başlıyor. Yağıştan daha çok güney kesimler etkileyecek. Muğla 19, Kütahya 14 derece.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Türkiye'nin güneyi hafta sonunu güneşli ve ılık geçiriyor, ancak Burdur'dan itibaren iç kesimlerde pus oluşuyor. Yeni haftada bulutlar daha sıklıkla görülecek ve hafif yağmurda olabilir. Antalya 25, Diyarbakır 13 derece.

Doğu Anadolu'da bugün yağış yok, hava parçalı bulutlu ve yine soğuk. Sıcaklık bu gece de Erzurum'da -7 dereceye inecek. Pazar günü ise Karadeniz'den gelecek bulutlar, Erzurum, Kars-Ardahan arasına kar yağışı bırakabilir. Pazar akşamı Van ve Hakkari'de de karla karışık yağmur bekleniyor. Yağışlar yeni haftada da devam edecek. Erzurum 5, Malatya 14, Van 7 derece.

Karadeniz'in sadece doğusunda hafif yağmur var, hava genel olarak bulutlu, rüzgar ise zayıf. yarın Doğu Karadeniz oldukça soğuyacak. Trabzon Rize-Artvin arasında yağış var ve yükseklerde karla karışık yağmur görülebilir. Pazartesi günü yağış zayıflayacak. Trabzon ve Samsun 15, Bolu 14 derece.

GECE EN DÜŞÜK HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINDA 10 DERECEYLE ERZURUM'DA YAŞANDI

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceyle Erzurum'da yaşandı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 10, Ağrı ve Ardahan'da 7, Iğdır'da 3 ve Erzincan'da 2 derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede 19 Kasıma kadar havanın parçalı bulutlu olacağını, 19 Kasım Çarşamba günü ise bölgenin kuzeyinde sağanak yağış, yüksek kesimlerde ise kar yağışı beklendiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*