Yeni haftada hava nasıl? HARİTALI

Yeni haftada hava nasıl? HARİTALI.13988
  • Giriş : 26.04.2009 / 14:27:00
  • Güncelleme : 26.04.2009 / 14:48:47

Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre 5 günlük hava tahminleri..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu ile Kütahya, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, doğu kesimler ile zamanla iç ve kuzey bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerinde karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde iç ve doğu kesimleri çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç ve batı kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu ve bölge geneli akşam saatlerine kadar aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle sağanak, sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı) ile Van ve Hakkari'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*