Yeni haftada hava nasıl olacak?

Yeni haftada hava nasıl olacak?.13988
  • Giriş : 25.05.2009 / 09:29:00
  • Güncelleme : 25.05.2009 / 09:40:49

Sıcaklık güneyde yüksek, kuzey ve doğu kesimlerde ortalama 3-4 derece altında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul'da rüzgar yarın daha zayıf, bulutlar sıkça görülecek. Bu hafta önemli bir yağmur yok. Ankara'da hava üç gün bulutlu ve serin olacak, hava perşembe günü açmaya başlıyor. İzmir'de yarın rüzgar zayıf ama hava daha bulutlu. Bursa ve Adana da hafta ortası açıyor.

Marmara'da yarın poyraz zayıf, bulutlar iki gün sık görülecek. Yarın akşam Bursa, Bilecik arasında yağmur geçişi olabilir. Çarşamba, perşembe bol güneşli geçecek. Sıcaklık Edirne'de 29, Sakarya'da 28 derece.

İç Anadolu'nun doğusu yarın az bulutlu, batısı bulutlanıyor. Salı, çarşamba tüm bölgede bulutlanma ve sıcaklık düşüşü olacak, yağmurlar bu hafta yerel, yarın akşama doğru Eskişehir'de olabilir. Çarşamabadan sonra hava açacak.

Ege'nin güneyi güneşli, kuzey ve iç kesimleri yarın ve salı günü biraz bulutlanacak. Rüzgar bu hafta hafif, ama kuzeyden esmeye devam ediyor. Muğla 31, Kütahya 23 derece.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Güneyde gökyüzü yarın güneşli, salı, çarşamba beyaz bulutlar sıklaşacak ama yağmur beklenmiyor. Perşembeden itibaren daha sıcak geçecek. Yarın ise Antalya 30, Diyarbakır 29 derece.

Doğu Anadolu'da Malatya, Elazığ dolayları az bulutlu, yağmur yarın Van, Ağrı, Kars çevresinde, sonraki günlerde de sadece birkaç kentte bekleniyor. Yarın Erzurum 18, Malatya 26 derece.

Doğu Karadeniz'de bu hafta sıcaklık düşüşü ve yağış geçişleri olacak. Yarın Batı Karadeniz de zamanla daha bulutlu, akşam boluda yağmur geçişi bekleniyor. Salı günü tüm bölgede hava kapalı ve serin olacak, Samsun'da sıcaklık 17 dereceye inecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*