Yeni hedef PTT şubeleri

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

PTT'nin banka hizmetlerinin yapmasının ardından PTT şubeleri soygunculara hedef oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Haberleşme, Kağıt ve Basın Yayın İşkolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Haber-Sen) Samsun Şubesi Başkanı Muhammet Bektaş, PTT şubelerine banka hizmetlerinin verilmesinin ardından, PTT'lerin soyguncuların hedefi haline geldiğini belirterek, güvenlik önlemlerinin yetersizliğinden yakındı.

Basın açıklaması yapan Haber-Sen Samsun Şubesi Başkanı Bektaş "PTT'lerin banka hizmetlerine başlamasının ardından Bursa'da iki arkadaşımız görevleri başında soygunculara karşı koyduklarından şehit edilmiştir. Soygun olayları PTT Samsun merkez ve şubelerinde de meydana geldi" dedi.

Başkan Muhammet Bektaş "PTT hizmetleri kısıtlı personelle karşılanmaktadır. Arkadaşlarımız gerekli özveriyi göstererek can siperane bir gayretle görevlerini en iyi şekilde ifa etmektedirler. Bu olaylar personelin moral motivasyonunu bozduğu gibi maddi ve manevi yönden mağdur olmakta ve psikolojileri bozulmaktadır" diye ifade etti.

Bu konuda PTT yetkilileri acilen gerekli önlemleri alarak şubelerde en az 2 memurun istihdam edilmesini, şubeler ve merkezlere alarm ve kamera sistemi yerleştirilmesiyle bu sorunların kısmen çözüleceği belirten Başkan Bektaş "Çalışanlarımızın rahat ortamda çalışmalarının sağlanması ve bu konuda gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz. Yeter artık her an hangi şubemiz soyulacak korkusundan arınmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious