Yeni hedef; yardım TIR'ları!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

İsrail güçleri, Lübnan'ın güneyini ve doğudaki Bekaa Vadisi'ni bombalamayı sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail ordusunun Lübnan operasyonları sürerken, ülkenin doğusundaki Bekaa Vadisi'nde araçlara yönelik bombardımanda bir jandarma ve iki sivil öldü. İsrail savaş uçakları son olarak Bekaa Vadisi'nde, Baalbek kentinin kuzeyindeki Bazalie bölgesini sabah saatlerinde bombaladı. Burada bir ev bombalama yüzünden yerle bir oldu. İsrail savaş uçakları ülkenin doğusuna insani yardım taşıyan kamyonları da hedef aldı. Saldırıda 2 kamyon şoförü öldü.

Lübnan'ın liman şehri Sur'da ise halk saldırıların artacağı endişesiyle korku içinde kenti terk ediyor. İsrail savaş uçakları Sur kentinde altı katlı bir binayı Hizbullah'ın bir bölge liderince kullanıldığı gerekçesiyle dünkü bombardımanda yerle bir etmişti.

Ayrıca İsrail jetleri önceki gün dört BM gözlemcisinin öldürüldüğü Lübnan-İsrail sınırındaki Hiam bölgesine gece boyunca 400'den fazla bomba fırlattı.

Bu arada Avustralya, Lübnan'ın güneyinde bulunan bir birliğini geri çekmeye hazırlanıyor. İsrail'in önceki gün düzenlediği hava saldırısında dört BM gözlemcisinin öldürülmesinin ardından Australya Savunma Bakanı Brendan Nelson, 20 askerlik bir timin başkent Beyrut'a çekileceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious