Yeni isimler Hareide'yi şaşırttı

Yeni isimler  Hareide'yi şaşırttı.11635
  • Giriş : 14.11.2007 / 08:52:00
  • Güncelleme : 14.11.2007 / 09:01:42

Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide, Fatih Terim’in ay yıldızlı ekibimizi gençleştirmesinin kendisini zor durumda bıraktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terim’in kadroya yeni isimleri çağırması nedeniyle Türk Milli Takımı’nı etüt etmekte zorluk çektiğini belirten Hareide, "Terim takımı gençleştirince, onları tanımak için zaman kalmadı. Onun için biz kendi özümüzü kaybetmeden oynamalıyız. En büyük korkum oyuncularımın kendileri gibi davranmamaları. Türk Milli Takımı’nı fazla düşünmezsek iyi netice alırız" dedi.

Hareide, Türkiye karşılaşmasının Futbol kariyerinin en önemli maçı olacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazı şeyler zaman alıyor. Düşünün grupta 4’üncü sıradayken 2’nci sıraya yükseldik. En kötü şey zayıf takımlara puan kaptırmamız oldu. Ama şimdi iyi bir takım yarattık. Bosna’da puan kaybettik, Frankfurt’ta Türkiye karşısında 2-2 berabere kaldık. O zaman kendimi çarmıha gerilmiş İsa gibi gördüm. 4-3-3 oynamaya başlayınca sanki kırmızı halıda yürür gibi olduk ve Avrupa Şampiyonası’na gitme ümidimiz başladı."

Hareide, "Maçı kazanırsanız nasıl bir kutlama yapacaksınız?" sorusuna, "Daha önceki Milli Takım antrenörleri gibi şampanya ve havai fişeklerle kutlamayacağım. Sadece bir sosis ve bira yeter. Aşırı sevinmek yok" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious