Yeni kalem, yine kelam

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Talha Uğurluel köşe yazılarıyla artık Haber Aktüel’de

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Nevval Sevindi, Muaz Kalaycı, Prof. Dr. Ata Atun, Adem Meleke, Burhan Yemiş, Yahya Kürekçi, Ercüment Balakoğlu gibi güçlü kalemlerin köşe yazarlığı yaptığı Haber Aktüel’in yeni yazarı Talha Uğurluel’e hoş geldiniz der, başarılı bir köşe yazarlığı süreci dileriz.

Talha Uğurluel’in ilk köşe yazısı yarın Haber Aktüel’de… Bizi okumaya devam edin!

TALHA UĞURLUEL KİMDİR?
Manisa-Demircili olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin Tarih bölümünden mezun oldu. 8 yıl özel radyolarda tarih programları yapan tarih yazarı Uğurluel’in yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale hakkında iki, Edirne hakkında da bir adet kitabı bulunmaktadır.
İki yıl imaj kitap çalışmaları yapan yazarımız aynı zamanda “Mukaddes Emanetler” ve “Harp Mecmuası” kitaplarının editörlüğünü yapmaktadır.
Nüans Turizm bünyesinde ARGE Yönetmenliği yapan Talha Uğurluel, yerli gruplar ile Türkiye'nin birçok yerine “Kültür Gezileri” düzenliyor, kurum ve derneklerin eğitim programları dâhilinde tarih seminerleri veriyor ve özel televizyon kanallarının tarih programlarında danışmanlık yapıyor.

Aynı zamanda Fatih Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan Uğurluel, Samanyolu Televizyon Kanalında her sabah yayınlanan “İnancın Gölgesinde” programında tarihi mekânlarımızı tanıtıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious