Yeni kar dalgasına karşı hazırlıklı olun

Yeni kar dalgasına karşı hazırlıklı olun.11565
  • Giriş : 29.12.2008 / 14:50:00

Soğuk hava bu hafta kar altında bırakacak. İstanbullu da hazır olsun. Sıcaklık daha da düşüyor ve kar başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde 4 derece azalacak. Bir çok bölgede kar yağışı görülecek. Kar yağışı zaman zaman yağmurla karışık olacak. Gece saatlerinde ise buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bölgelere göre bugünün Hava Durumu;

Marmara'nın orta ve doğu kesimlerinde kar görülecek. Sıcaklık 4-5 derecelerde. İstanbul'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur etkili olacak. Salı günü kar bölgesel olarak devam edecek. Sıcaklık 1-2 derecenin üzerine çıkamayacak.

Ege parçalı çok bulutlu. Kütahya dolayları kar yağışlı. Salı günü kıyı kesimlerde sis görülecek. Bölgede en yüksek sıcaklık 5 derece olacak.
Akdeniz'in orta ve doğu kesimlerinde sağanak yağışlı. Yağış salı günü kesilecek ancak sıcaklık azalışı devam edecek.

İç Anadolu: Bölge genelinde aralıklarla kar yağışı görülecek. Ankara'da da kar yağışı gün boyu aralıklarla devam edecek. Kar salı günü yer yer zayıflayarak devam edecek. Sıcaklık çarşamba günü eksi 5 derecelere inecek.

Karadeniz'de de kar var. Yağış önümüzdeki 3 gün sürecek. Sıcaklık çarşamba günü Bolu ve Gümüşhane dolaylarında eksi 5 derecelerde ölçülecek.

Doğu Anadolu karlı. Kars Erzurum'da gündüz dahi sıcaklık eksi 10 derecelere inecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeyinde sis görülecek.

Güneydoğu'da da yağışlar var. Zaman zaman bu yağışlar karla karışık yağmur şeklinde olacak. Salı günü bölgenin büyük kısımında kar yağışı bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*