Yeni kitaplar piyasada!

  • Giriş : 21.11.2007 / 14:54:00

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun ''İnsan ve Devlet'', sanatçı Füsun Önal'ın ''Hayatımdan Sayfalar/Şöhretistan'' ve Murat Çulcu'nun ''İngiliz Esir'' isimli kitabının da aralarında bulunduğu birçok kitap, satış noktalarındaki yerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pamukoğlu, "İnsan ve Devlet" isimli kitabında, insan, devlet, politik liderlik ve demokrasi konularını evrensel olarak inceledikten sonra Türkiye'de devlet, cumhuriyet ve demokrasi anlayışı ile bugün yaşanan Türkiye'yi değerlendiriyor.

Murat Çulcu'nun kaleme aldığı "İngiliz Esir" adlı kitap ise 5 ayrı makaleden oluşuyor. Makalelerden birinde, "Kut-ül Ammare"de esir edilen İngiliz Generali Townshend'in, yakın dostu Rauf Orbay ile birlikte Mondros Mütarekesi'ndeki rolü anlatılıyor.

Coşkun Genel'in kaleme aldığı "İsrail ve ABD'den PKK'ya Vaadedilmiş Topraklar" adlı kitap, terör örgütü ve onun dış destekçilerinin neler yapabileceğini anlatan kurgu ve belge özelliği taşıyor.

Pop müzik sanatçısı Füsun Önal'ın "Hayatımdan Sayfalar/Şöhretistan" isimli kitabında da sanatçının şöhret yolculuğu, sohbet havasında anlatılıyor.

Bu hafta piyasaya çıkan kitaplar arasında ayrıca Ilgın Olut'un "Küfkedisi", Elif Şafak'ın "Siyah Süt", Ferzende Kaya'nın "Uzun Roman Mehmed Uzun Portresi", İsmail Bilgin'in "Elveda Balkanlar, Unutulan Vatan" adlı romanları ile Mehmet Yaşın'ın "Turuncu Kuş" adlı şiir kitabı da bulunuyor.

Yabancı kitaplar:

Aharon Appelfeld'in "Demir Raylar" adlı romanında, anne ve babasının Naziler tarafından öldürülmesine tanık olmasından sonraki süreç anlatılıyor.

Californialı yazar Cody Mcfadyen'in ilk romanı "Gölge Adam"da da, kocası ve kızı bir seri katil tarafından öldürülen FBI ajanı Smokey Barrett'ın hikayesi ele alınıyor.

Terrence Real'in kaleme aldığı "Evliliğin Yeni Kuralları" adlı kitapta, kadınlara, istedikleri ve hak ettikleri samimi ilişkiyi yaratabilecekleri etkili bir dizi yöntem sunuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious