Yeni Megane'a güvenlikte 5 yıldız

Yeni Megane'a güvenlikte 5 yıldız.9674
  • Giriş : 05.12.2008 / 15:57:00

EuroNCAP çarpışma testlerinden 37 üzerinden 37 tam puan alan Yeni Renault Megane, tüm kategorilerde en güvenli otomobil unvanını aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Renault'tan yapılan açıklamada, maksimum not 5 yıldızı 11 kez farklı modelleriyle alan "tek" otomobil üreticisi olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, Yeni Megane'nin SRP3 sistemi, darbenin şiddetini ve araç içindeki kişilerin vücut yapılarını dikkate alıyor. SRP3, çarpışma durumunda çok sayıda ve bazen çok ciddi yaralanmalara neden olan vücudun basen kısmının emniyet kemerinin altından kayma olayına karşı mümkün olan en yüksek korumayı sağlıyor.

Şehir içinde önemli ölüm nedenlerinden biri olan (kazaların 1/3'ü) yandan çarpışmalar bu konuda optimal sonuç almak üzere özel bir çalışmaya konu olurken, ilk kez Laguna III'te kullanılan çift yan darbe sensörleri, yan hava yastıklarının açılma süresini yarı yarıya azaltıyor.

Daha büyük hacimli yeni nesil perde hava yastıkları ile birleşen bu yenilik, yolcuların kafasının korunmasının yüzde 30 arttırılmasını sağlıyor. Yeni Megane'nin ön yüzü de çarpışma durumunda yayaların korunmasını iyileştirmek amacıyla yeni çözümlerden yararlandı.

Yeni Megane, aktif güvenlik alanında zor veya acil sürüş durumlarıyla başa çıkmak için elektronik fren gücü dağıtıcılı ABS ve acil fren desteği (AFU) ile standart olarak donatıldı.

EuroNCAP çarpışma testlerinden 37 üzerinden 37 tam puan alan Yeni Renault Megane, tüm kategorilerde en güvenli otomobil unvanını aldı.

Bu arada açıklamada, Renault sahiplerinin 15 Ocak 2009 tarihine kadar yakıt tüketimini azaltmak için otomobillerini ücretsiz kontrol ettirebilecekleri de bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*