Yeni nesile şampiyonluk lazım

Yeni nesile şampiyonluk lazım.8637
  • Giriş : 11.04.2008 / 11:55:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 11:58:05

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, 24 yaşından küçüklerin şampiyonluğu bilmediğini, yeni nesile mutlaka yeni başarılar sunmaları gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şener, Trabzonspor Dergisi’nin Nisan ayı sayısındaki yazısında, Avrupa’ya giden, şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturmaları gerektiğini belirterek, "24 yaşından küçüklerimiz şampiyonluğu bilmiyorlar. Yeni nesile mutlaka yeni başarılar sunmalıyız" dedi.

Yönetim kurulu olarak bir taraftan kulübün ekonomik sorunlarını gidermeye çalışırken, diğer yandan önümüzdeki sezon kuracakları takımın iskeletini planladıklarını ifade eden Şener, "Bizler Trabzonspor kulübünün ekonomik çıkarlarını düşünmek zorundayız. Hedefimiz, haziran veya temmuz ayına kadar borçları sıfırlamak. Futbolcularımıza önemli borçlarımız vardı, onları ödedik. Şahsi olarak kendimin ve arkadaşlarımın hedefi, görevi, kulübün kasasında para bırakarak devretmek" diye konuştu.

Transfer çalışmaları sırasında hata yapmak istemediklerini kaydeden Şener, şöyle devam etti: "Bu anlamda tecrübeli yönetici arkadaşlarımız var. Dünyanın 6 farklı yerinde futbolcu izliyoruz ve görüşmelerimiz sürüyor. Geçmiş dönemlerde kulüp olarak menajerlere çok önemli miktarlarda ödemeler yapıldı. Biz bunu minimuma indirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz bu ay sonuna kadar çalışmalarımızda önemli bir noktaya gelmek. Kasamıza çok fazla zarar vermeden bu süreci geçmek istiyoruz. Temel felsefemiz ve hedefimiz, 95-96 sezonundaki güçlü kadro, hatta daha iyisini tekrar bir araya getirmek."

Kulübe daha modern tesisler kazandırmak istediklerini ifade eden Şener, "Eğer süreç planladığımız gibi ilerlerse stat projesinde yıl sonu temel atma aşamasına gelinebilir. Arkadaşlarımızla birlikte hedefimiz Trabzonspor’un çehresini hak ettiği boyutta değiştirerek camiamızı mutlu etmektir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious