Yeni patron Doğan

Yeni patron Doğan.8709
  • Giriş : 15.02.2008 / 10:51:00

Ankara’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da seçime tek liste ile giren Hasan Doğan, 231 delegeden 222’sinin oyunu alırken, 8 oy boş çıktı, 1 oy ise iptal edildi. Haluk Ulusoy, ibra olduktan sonra genel kurulu terk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TÜRK futbolunda dün yeni bir sayfa açıldı ve yeni patron Hasan Doğan oldu. Süper Lig Kulüpler Birliği’nin yanı sıra 2. ve 3. Lig kulüplerinin adayı olarak seçime tek liste giren Doğan, başkanlık koltuğuna oturdu. Genel kurula katılan 237 delegeden 231’i oy kullanırken, 222 oy alan Doğan, Futbol Federasyonu Başkanlık koltuğuna oturan 37. isim oldu. Dünkü genel kurulda 8 oy boş çıkarken, 1 oy ise iptal edildi.

Ankara Sheraton Oteli’nde yapılan genel kurul çok sakin geçti. Eski başkan Haluk Ulusoy, genel kurulda kendisine söz hakkı verilmesine rağmen, konuşmak istemedi ve delegeler tarafından ibra edildikten sonra salonu hızla terk etti. Ulusoy’a yakın tüm isimler de seçimi beklemeden salondan ayrıldı.

Dünkü genel kurulda yönetim kurulunun yanı sıra denetleme kurulu da seçildi. Doğan’ın listesinde çok sayıda tanınmış iş adamı yer aldı. Futbol Federasyonu Başkanı seçilen Hasan Doğan, oylama bittikten sonra yaptığı konuşmada, "Her yaptığım işte verimlilik, kurumsallık, dürüstlük ve güven esastır.
/_newsimages/4985410.jpg
Yeni kapılar açmalıyız

Federasyon başkanlığına da bir makam ya da mevki sahibi olmak için değil, onurlu bir ülke hizmetini hakkıyla yerine getirmek üzere aday oldum. Ben futbolun padişahlığına değil, hizmetkarlığına talibim. Her biri ayrı bir deneyime sahip arkadaşlarımla iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Artık birlik ve beraberlik zamanıdır. Türk futbolu için yeni kapılar açmalıyız" dedi.

Kendisini bu göreve aday gösterenlere teşekkür eden Doğan, Mevlana’nın "Dün dünde kaldı, şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır" şeklindeki sözünü hatırlatıp, "Kırgınlığı, kavgayı artık geride bırakmalıyız. Yapacağımız çok iş var. Türk futbolu için yeni sayfalar, yeni kapılar açmalıyız. Gelin hep birlikte Türk futbolunu geleceğe taşıyalım" diye konuştu. Doğan, konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti.

Başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Yönetim kurulu için yapılan seçimde, 188 ’evet’ oyuna karşılık 7 boş oy kullanılırken, denetleme kurulu seçiminde ise 191 ’evet’ oyuna karşın 4 boş oy çıktı.

Başkan vekilleri

Özgener ve Arıboğan

Yeni federasyon yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı ve Mahmut Özgener ile Lütfi Arıboğan başkan vekilliği görevine getirildi. Özgener idari konularda, Arıboğan ise uluslararası ilişkilerde sorumluluk alacak. Öte yandan Hasan Doğan bugün federasyonun Levent’teki merkezinde görevi Haluk Ulusoy’dan devralacak.

iŞTE DOĞAN’IN LiSTESiHasan Doğan

Oğuz Çarmıklı (G.Saray-Nurol İnşaat)

Lütfi Arıboğan (TFF eski genel sekreteri)

Mahmut Özgener (Altay-İşadamı)

M.Ali Aydınlar (F.Bahçe-Acıbadem’in sahibi)

Zafer Yıldırım (Beşiktaş-İşadamı)

Serdar Güzelaydın (TFF eski yöneticisi)

Tuncay Karartı (Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın danışmanı)

Mehmet Baykan (Konya Amatör Spor Kulüpleri Kon.)

Levent Kızıl (Bursaspor eski başkanı-İşadamı)

Ufuk Özerten (G.Birliği-Gıda toptancısı)

Süleyman Atal(Trabzonspor-İşadamı)

Arif Nuri Koşar (Vestel Manisa-İşadamı)

Yunus Egemenoğlu (Kulüpler Birliği Gn.Sekreteri)

Servet Yardımcı (Ç.Rizespor-Armatör)

DENETLEME KURULU

Hamdi Topçu

Birol Acar

İsmail Gerçek

Kazım Çalışkan

Ziya Erbaş

Ferit Şahenk’i iKNA EDEMEDi

ÇOK güçlü isimleri yönetime aldığını vurgulayan Hasan Doğan, sadece Ferit Şahenk’i ikna edemedi. Şahenk’in, işlerinin yoğunluğu nedeniyle yönetim kurulu üyeliği teklifini kabul etmediğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious