Yeni patron Löw

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Almanya'yı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na Türk futbolseverlerin Fenerbahçe'den tanıdığı Joachim Löw hazırlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Klinsmann'ın yerine Joachim Löw Almanya Milli Takımı'nın yeni patronu oldu. Almanya Futbol Federasyonu'nun Frankfurt'ta bulunan merkezinde düzenlenen basın toplantısında Löw'ün yeni antrenör olduğu duyruldu.

Toplantının başında söz alan Klinsmann, "2 yıllık antrenörlüğüm süresince Löw'den çok şey öğrendim. Sistemin devamı için onun antrenör olması gerekiyordu. İstifa nedenim aşırı yorgunluk. En az 6 ay dinlenmek istiyorum" dedi.

Almanya Milli Takım Menajeri Oliver Bierhoff ise Löw'ün Almanya Milli Takımı öncesi başarılı bir antrenörlük kariyeri olduğunu ve yeni görevini hakkıyla yerine getireceğini söyledi.

Toplantıda oldukça neşeli görünen Löw ise, "Hedefimiz Almanya Milli Takımı'nı 2008'de Avrupa şampiyonu yapmak. İlk önce 10 günlük bir tatil yapacağım. Daha sonra yol haritamı belirleyeceğim" dedi.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Gerhard-Mayer Vorfelder, başarılı antrenörlük dönemi nedeniyle Jürgen Klinsmann'a teşekkür etti. Vorfelder, "Yıllardır yakından tanıdığım Klinsmann'ı görevi yeniden kabul etmesi konusunda zorlayamadım. Çünkü o verdiği karardan dönmez. Yeni dönemde Löw'e güveniyoruz" diye konuştu.

Jürgen Klinsmann'ın Almanya Milli Takımı'nı aniden bırakması ülkedeki futbolseverler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious