Yeni Renault Symbol En İyi Otomobil

Yeni Renault Symbol En İyi Otomobil.16234
  • Giriş : 30.01.2009 / 10:33:00

Türkiye'de üretilen yeni Renault Symbol, Avrupa'nın önde gelen otomotiv editörleri tarafından oluşturulan ''Autobest 2009'' jürisince ''AutoBest-En İyi Otomobil'' seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Türkiye, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Makedonya Cumhuriyeti, Yunanistan, Macaristan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna ve Kıbrıs Rum Kesimi'ni temsil eden, gelişmekte olan 15 Avrupa ülkesinin önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı ''AutoBest 2008'' ödül töreni, İstanbul'da gerçekleştirildi.

Yarışmada, Renault Symbol, ''Autobest-En İyi Otomobil'' ödülüne layık görülürken, ödülü Renault adına Renault Euromed Bölgesi Başkanı Christian Esteve aldı.

Renault Symbol'ün jüriden aldığı 879 oyla Ford Fiesta ve Mitsubishi Lancer gibi rakiplerini geride bırakarak en iyi otomobil ödülü almaya hak kazandığı belirtildi.

Verilen bilgiye göre, üyelerinin 10'u yeni Renault Symbol'ü birinciliğe layık gören AutoBest jürisi, otomobilin şık ve modern tasarımını, geniş bagajını, başta düşük yakıt tüketimi olmak üzere düşük kullanım maliyetlerini, konforu ve sürüş özelliklerini dikkate aldı.

Autobest Başkanı Dan Vardie, törenin açılışında yaptığı konuşmada, hızlı değişimin yaşandığı dünyada, Autobest'in de değişime uyum sağlaması gerektiğine işaret ederek, çevreci yaklaşımın öne çıktığı günümüzde, gerçek yeşil konseptine daha fazla önem vereceklerini söyledi.

Vardie, ''EcoBest ödüllerini geliştirerek, EcoBest Challenge denilen bir projeye dönüştürmenin zamanı gelmiştir'' dedi.

Törende ayrıca, ''CompanyBest'' ödülü Ford of Europe'ya, ''TechnoBest'' ödülü Skoda Auto'ya, ''SportBest'' ödülü Nicos Thomas'a, ''EcoBest'' ödülü Seat Ibiza'ya, ''Safetybest'' ödülü Toyota'ya, ''Manbest'' ödülü Luca De Meo'ya ''DesignBest'' ödülü de GM Europe Design'a verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*