Yeni Savcılar Ergenekon için değil!

Yeni Savcılar Ergenekon için değil!.21909
  • Giriş : 29.01.2009 / 11:33:00

Başsavcı Engin, HSYKnın özel yetkili Başsavcı Vekilliğine üç yeni savcı atamasının Ergenekon ile ilgisi olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) İstanbul Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği emrine yeni 3 savcı atamasının Ergenekon soruşturmasıyla ilgisi olmadığı bildirildi. İstanbul Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, adliyedeki savcı açığını kapatmak için yapılan talep üzerine üç savcının atandığını ve Ergenekon Soruşturması ile bir ilgisinin olmadığını söyledi. Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun (CMK) 250'nci maddesiyle yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde görev yapan savcılardan 6'sının duruşma savcısı olarak görev yaptığını belirten Engin, şunları söyledi:

TALEP ERGENEKON İÇİN DEĞİL

'6 savcı da Ergenekon soruşturmasında görevli. İş yoğunluğu fazla. Doğal olarak savcı sayısında eksiklik oldu. Bu nedenle Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı üç savcı talebinde bulunmuştu. Ancak bu savcılar Ergenekon Soruşturması için istenmedi. Atanan 3 savcının nerede görevlendirileceği Çolakkadı tarafından değerlendirilecek. İlerleyen tarihlerde eğer ihtiyaç duyulursa Ergenekon Soruşturması kapsamında görevlendirilebilirler. Ancak şu aşamada böyle bir şey yok.' HSYK, özel yetkili İstanbul Başsavcı Vekilliği'ne, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Rasim Işıkaltın ile Bakırköy Cumhuriyet savcıları Kasım İlimoğlu ve Mustafa Çavuşoğlu'nu atamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*