Defne Samyeli, Tayyip Erdoğan ile ilişkisi olduğu iddiasını yalanladı

Defne Samyeli, Tayyip Erdoğan ile ilişkisi olduğu iddiasını yalanladı.16388
24.02.2016 / 20:35:30

Son günlerde çokça konuşulmaya başlanan Defne Samyeli - Recep Tayyip Erdoğan ilişkisi iddiaları sert bir dille yalanlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ünlü spiker Defne Samyeli ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında İran'da uygulanan Mut'a nikahı kıyıldığı iddia edildi. Defne Samyeli, CNN Türk'te katıldığı bir programda bu iddiaları sert bir dille yalanladı ve hukuki süreci başlattığını açıkladı.

Kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu anlatan Defne Samyeli, ahlaksız iddiaları ağzına bile almak istemedi. Yerel seçim öncesinde böyle iddiaların gündeme getirilmesi, akıllarda soru işaretleri bıraktı. Başbakan Erdoğan, bu konuyla alakalı hiç bir açıklamada bulunmadı. Ancak Başbakan, AK Partili İl Başkanları toplantısında kendisi ve kurmayları hakkında bu tür iddiaların ortaya atılabileceğini kaydetmiş ve yöneticilerini uyarmıştı.

Bu arada bu iddialar dünya medyası tarafından da malzeme haline getirildi. Bazı gazeteler özellikle internet sitelerinden bu iddiaları gündeme taşıdı. Yunanistan, Romanya, İtalya gibi ülkelerdeki medya organları, bütün bu iddiaları "gerçekmiş" gibi servis etti. Aynı zamanda Alman medyasında da bu haberlerin yer aldığı bildiriliyor.

Yalanlanan ve somut ispatları da ortaya çıkarılamayan bu iddiayı sayfalarına ilk taşıyan Yunanistan'ın etkili gazetelerinden Ta Nea gazetesi oldu: "Erdoğan'dan yeni skandal: Miss Türkiye ile bir gecelik evlilik başlığını atan gazete, haberde şu iddialara yer verdi:  "Erdoğan ile ilgili seks skandalı söylentileri Türkiye'de kargaşa yarattı. Hatta Defne Samyeli ile Başbakanın bir videosu olduğu dedikoduları bile var. Tayyip Erdoğan ve Defne Samyeli'nin sadece bir gece için nikah kıydığı söyleniyor. Şii inanışına göre de ertesi gün nikah bozulabiliyor. Defne Samyeli, Erdoğan ile böyle bir lişkisi olduğu iddiasını reddediyor."

İŞTE DEFNE SAMYELİ'NİN O AÇIKLAMALARIİŞTE SERVİS EDİLEN O HABERLERDEN BİR TANESİDEFNE SAMYELİ NE DEDİ?

Defne Samyeli, bu iddialarla ilgili sosyal medyadaki hesabından da açıklamalarda bulundu. Samyeli, Twitter'daki açıklamalarında; "Sosyal medyada hakkımda bazı asılsız iddialar öne sürülmekte, ilk önce bir vatandaş ardından bir anne ve nihayetinde bir kadın olarak rencide ve istismar edilmekteyim. Kaynağı ve amacı konusunda en ufak bir fikir sahibi olmadığım bu asılsız iddiaları yayanlar hakkında bilişin suçları kapsamında yasal işlem başlattığımı bilgilerinize sunarım" ifadelerini kullanan Samyeli, "Bunun yanında söz konusu mesnetsiz ve neye hizmet ettiği belli olmayan iddia içeriğini, ilkerinden taviz vermeden yaşayan bir Cumhuriyet Kadını olarak esefle karşılıyor, ailemi ve sevdiklerimi rencide eden bu ahlaksızlığı lanetliyorum" dedi.

DEFNE SAMYELİ KİMDİR?

Wikipedia'daki bilgilere göre 17 Mart 1972'de İstanbul'da doğan Defne Samyeli, Türk haber sunucusu, köşe yazarı, program sunucusu ve oyuncudur. Ailesinin ikinci kızı olarak dünyaya geldi. 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü oldu. Daha sonra haberciliğe başlayan ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Samyeli, Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D ana haber bülteninde haber sunuculuğu yapmıştır. Samyeli, Kanal D ana haber bülteninde farklı haber sunuş tarzıyla uluslararası 2 ödüle layık görülmüştür. Samyeli, Milliyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı, ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. 2010 Mayıs ayından itibaren bir süre atv'de yayınlanan "Defne Her şey Bambaşka" isimli programı sunmuştur. Şuanda ise a Haber'de A3 haber kuşağını sunmaktadır. Samyeli'nin 4 Temmuz 1994 tarihli "Tek Başına" isimli bir albümü de bulunmaktadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*