Yeni sezon tarihi 22 Ağustos

Yeni sezon tarihi 22 Ağustos.12952
  • Giriş : 26.04.2008 / 17:59:00

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunun planlamasını yaptı. Buna göre yeni sezon 22 Ağustos Cuma günü oynanacak karşılaşmayla başlarken, 31 Mayıs 2009 tarihinde sona erecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Riva'daki Orhan Saka Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıdan sonra yapılan açıklamada, Turkcell Süper Lig ile Fortis Türkiye Kupası şampiyonları arasında yapılacak TFF Süper Kupa Finali'nin tarihinin de 17 Ağustos 2009 olarak belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada, birinci transfer döneminin 9 Haziran-1 Eylül 2008, ikinci transfer dönemi 5 Ocak-2 Şubat 2009 tarihleri arasını kapsayacağı belirtildi.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, futbolun marka değeri, prestiji ve saygınlığını korumak amacıyla, Çaykur Rizespor-Beşiktaş Turkcell Süper Lig maçı öncesi spor ahlakına aykırı ve tahrik edici açıklamaları nedeniyle Bursaspor eski yöneticisi Lemi Keskin hakkında yasal işlem yapılması için gerekli başvuruda bulunulmasını kararlaştırdı.

Federasyon açıklamasında, bu çerçevede, Lemi Keskin ile ilgili olarak Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ve Türk Ceza Kanunu hükümleri çerçevesinde adli ve idari kurumlara başvuru yapılacağı dile getirildi.

Federasyon Yönetim Kurulu, 20 Nisan 2008 Pazar günü TFF 3. Lig 1. Grup'da Batman Petrolspor ile Aksarayspor arasında oynanan müsabakanın 88. dakikasında, Aksarayspor Kulübü Başkanı Yaşar Özçiftçi'nin sahaya inip yardımcı hakem Tolga Bakal'a yumruk ve tekme vurması sonrasında skor 3-2 iken hakemin tatil ettiği karşılaşmayı, 3-0 Batman Petrolspor kulübü lehine tescil etti.

Öte yandan, engelliler futboluna verilen desteğin artırılarak sürdürülmesi görüşünde birleşen Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 5-11 Mayıs 2008 tarihleri arasında Manisa'da düzenlenecek Ampute Türkiye Futbol Şampiyonası organizasyonuna 50 bin YTL'lik katkıda bulunulmasına karar verdi.

Bu arada, Riva Milli Takımlar Tesisleri'nin avan projeleri üzerinde görüşmelerde bulunan Yönetim Kurulu, gerekli hazırlıklar yapıldıktan ve yasal işlemler tamamlandıktan sonra ihale sürecinin başlatılması kararlaştırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious